Elden Ring Shadow of the Erdtree’nin Çıkış Tarihi Açıklandı

elden ring 2 1

Uzun zamandır merakla beklenen Elden Ring DLC’si Shadow of the Erdtree için oynanış videosu yayınlandı. Ek paketin çıkış tarihi de belli oldu. İşte detaylar…

Bir süredir Shadow of the Erdtree çeşitli haberlerle gündeme geliyordu. Elden Ring‘in Steam dosyalarında yapılan değişiklikler, sızıntılar ve çeşitli dedikodular derken ek paketin şubatta çıkması veya hakkında açıklama yapılması bekleniyordu. Sonunda oyuncuların istediği oldu. DLC’nin oynanış videosu paylaşıldı ve çıkış tarihi duyuruldu. Shadow of the Erdtree, 21 Haziran 2024’te çıkacak. Ön siparişe açıldığını da belirtelim.

Ek paketin fiyatı şu şekilde:

PlayStation: 999 TL
Xbox: 999 TL
Steam: 25.99 Dolar

FromSoftware’ın patronu Hidetaka Miyazaki’nin açıklamasına göre Shadow of the Erdtree, şirketin şimdiye kadar yaptığı en büyük ek paket olma özelliğine sahip. DLC’nin konusu George R. R. Martin’in oyunun çıkışından önce yazdığı hikayeye dayanıyor. Ek pakette 10’dan fazla yeni boss, 8 yeni silah çeşidi, zehirli bölge ve tabii ki Malenia kadar zor olan yeni bir boss yer alıyor. Elden Ring’i oynayanlar Malenia’nın ne kadar zorlu ve kök söktüren boss olduğunu iyi bilir. Shadow of the Erdtree’nin haritası Limgrave bölgesinden biraz daha büyük olacak.

elden ring

From Software oyunlarıyla oldukça haşır neşir olan biri olan Lance McDonald’a göre yapımcı stüdyo en başta Elden Ring için iki farklı DLC planladı. McDonald, şirketin bu eklentileri satmak için Season Pass düşündüğünü, fakat planın Shadow of the Erdtree ek paketiyle birlikte çöpe atıldığını iddia etti. From Software’in neden orijinal planı iptal ettiğini bilinmiyor. Fakat Shadow of the Erdtree’nin ayrı ayrı çıkacak iki küçük eklenti ve Season Pass’a göre çok daha avantaj sağladığı söyleniyor. Benzer bir durum Bloodborne için de yaşandı. Normalde Bloodborne’a da iki farklı eklenti çıkarılması düşünülmüş, ancak The Old Hunters isimli büyük ve tek eklenti çıkmıştı.

Apple Yeni Uygulaması Apple Sports’u Kullanıma Sundu