Elden Ring DLC’sinin Çıkış Tarihi Yakında Açıklanabilir

elden ring

FromSoftware şimdiye kadar Elden Ring’in beklenen DLC’si hakkında çok az bilgi paylaştı. Bu durum yakın zamanda değişecek görünüyor.

Elden Ring‘in genişleme paketi Shadow of the Erdtree’nin çıkış tarihi ve başka detaylar, PureArts’la yapılan iş birliğine bağlı olarak açıklanabilir. Koleksiyonluk figürler üreten PureArts, Twitter veya diğer adıyla X’te yaptığı açıklamada Elden Ring için hazırladıkları ilk figürün şubat ayında piyasaya sürüleceğini belirtti. Firma daha fazla detayın önümüzdeki günlerde duyurulacağını da vurguladı. Bu gelişme figürle birlikte Shadow of the Erdtree için de duyuru yapılabileceği yorumlarına neden oldu.

YouTuber Ziostorm kaynaklarından duyduklarına dayanarak ek paketin 5 Şubat’ta yayınlanacağını ileri sürmüştü. Filipinli DataBlitz isimli online mağazada da DLC’nin şubatta piyasaya sürüleceği, hatta 2025’te 2. bir DLC’nin de geleceği şeklinde açıklama ortaya çıkmıştı. Tüm işaretler Shadow of the Erdtree’nin şubatta oyuncularla buluşacağını gösteriyor.

elden ring

İddia edilenlere göre Elden Ring’in sadece bir DLC’si olacak. Shadow of the Erdtree’nin gerçekten büyük bir ek paket olacağı belirtiliyor. Haziran ayı başında Lance McDonald da aynı durumu dile getirmişti. From Software oyunlarıyla oldukça haşır neşir olan biri olan McDonald, Elden Ring için normalde iki ek paketin planlandığını söylemişti. Japon yapımcının bu eklentileri satmak için Season Pass düşündüğünü, fakat planın Shadow of the Erdtree ek paketiyle birlikte çöpe atıldığını vurgulamıştı.

From Software’in neden orijinal planı iptal ettiğini bilinmiyor. Fakat Shadow of the Erdtree’nin ayrı ayrı çıkacak iki küçük eklenti ve Season Pass’a göre çok daha avantaj sağlayacağı söyleniyor. Benzer bir durum Bloodborne için de yaşandı. Normalde Bloodborne’a da iki farklı eklenti çıkarılması düşünülmüş, ancak The Old Hunters isimli büyük ve tek eklenti çıkmıştı. Halen birçok detayı sır olan DLC’le ilgili söylenenler bunlar. FromSoftware’ın resmi açıklamasını beklemekten başka çare yok.

Gears of War 6 İçin Çılgınlar Gibi İş İlanları Verdi