Ana SayfaGenelDisney Plus'a +18 filmler de geliyor

Disney Plus’a +18 filmler de geliyor

Disney Plus’ta bundan sonra +18 filmler de olacak. Platforma eklenen ilk +18 filmler Deadpool, Deadpool 2 ve Logan olacak.

Disney, kurulduğu günden beri aile dostu bir stüdyo ve eğlence şirketi olarak tanındığı için bu imajını korumak için elinden geleni yapıyor. Bugün Disney ismi dünyanın dört bir yanında tüm aileye uygun içerikler sunan şirket olarak biliniyor. Ancak şirketin elinde bu tanıma uymayan da pek çok içerik bulunuyor. Hatırlayacağınız gibi Disney, 2019 yılında dev bir anlaşmayla 20th Century Fox’u satın almış, bu anlaşma kapsamında Deadpool, Alien, Logan gibi +18 yaş sınırına sahip pek çok içeriğin de sahibi olmuştu. İşte şirketin bu içerikleri “aile dostu” imajıyla nasıl bağdaştıracağı o günden beri merak konusu olmaya devam ediyor.

Ancak gelen son haber, Disney’in bu içeriklerini kabullenmeye hazır olduğunu gösteriyor. Deadpool, Deadpool 2, Logan gibi +18 yaş sınırına sahip filmler bugüne kadar Disney Plus platformunda yoktu. Çünkü Disney burayı +18 içeriklerin olmadığı bir platform olarak tutmaya çalışıyordu. Ancak şirket sonunda bu kararından vazgeçti ve Deadpool, Deadpool 2 ve Logan gibi +18 filmlerin de Disney Plus’a ekleneceğini açıkladı.

logan

Türkiye gibi pek çok ülkede Disney Plus (Disney+), zaten birden fazla Disney platformunun kombini şeklinde sunuluyor. Yani platformda sadece Disney+ içerikleri değil, Hulu ve FX gibi platformlara ait içerikler de bulunuyor. Bu yüzden Deadpool, Logan, Alien gibi yetişkinlere yönelik içerikler, en başından beri Türkiye’de kullanıcılara sunuluyordu. Ancak ABD ve Kanada gibi Kuzey Amerika ülkelerinde bu platformlar ayrı ayrı sunuluyor. Bu yüzden Alien gibi içerikler de Disney+’a eklenmiyordu. Bu içerikler FX veya Hulu’nun kütüphanesinde kullanıcılara sunuluyordu. Ancak alınan bu son kararla birlikte artık +18 içerikler de Disney Plus’ta olacak.

Disney’den gelen bu hamle, şirketin gelecekte daha yetişkin işi dizi ve filmlere yatırım yapacağının da bir sinyali olabilir. Bildiğiniz gibi Deadpool 3, Disney çatısı altında hazırlanan ilk +18 Marvel filmi olacak. Görünen o ki stüdyo Deadpool 3 ile birlikte daha yetişkin işi içeriklere adım atacak.

Fallout dizisinin setinden ilk görüntüler geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting