Bu kez de Diablo IV görüntüleri sızdırıldı

Diablo 4

GTA 6’dan sonra bu kez de Diablo IV’ün görüntüleri sızdırıldı. Yeni Diablo oyunundan 40 dakikalık bir oynanış videosu sızdırıldı.

Bildiğiniz gibi oyun dünyası bu hafta önemli bir sızıntıyla çalkalandı. 18 yaşında olduğunu söyleyen bir hacker, Rockstar Games stüdyosu hackleyerek, hazırlık aşamasındaki yeni GTA oyununun görüntülerini ele geçirdi. Daha sonra sayısı 90’u bulan bu oyun içi videoları internete sızdırdı. Rockstar Games’i sarsan bu sızıntının etkileri sürerken bu kez de Blizzard cephesinden benzer bir haber geldi.

Heyecanla beklenen Diablo IV’ün oyun içi test görüntülerinden oluşan 40 dakikalık görüntü internete sızdırıldı. Bu görüntü, yeni Diablo oyununu bugüne kadar olmadığı kadar net bir şekilde görmemizi sağladı. Ancak Rockstar Games’ten sonra Blizzard’ın da hack kurbanı olması oyun stüdyolarının güvenliği hakkında soru işaretleri ortaya çıkardı.

Diablo IV hakkında beklenen duyuru yapıldı!

Blizzard henüz sızdırılan bu Diablo IV görüntüsünün gerçek olup olmadığını doğrulamadı ancak biraz yakından bakınca bu görüntülerin yeni Diablo oyununa ait olduğu anlaşılıyor. 40 dakikalık bu videoda Barbarian sınıfı bir karakteri farklı zindanlarda savaşırken görüyoruz.

Diablo IV, önümüzdeki yıl PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve Xbox Series S’e gelecek.

Blizzard, yeni Diablo oyununun ne kadar büyük olacağına vurgu yapıyor. Oldukça geniş bir açık dünya haritası sunan oyunda yaklaşık 150 farklı zindan bulunuyor ve her zindanda temalarına uygun özel düşmanlar yer alıyor.

FBI, GTA 6 videolarını sızdıran hackerın peşinde