Diablo 4, Blizzard tarafından da onaylandı!

Diablo 2 Resurrected için PC sistem gereksinimleri

Oyun dünyasının köklü serilerinden biri olan Diablo, yeni oyunuyla bir kez daha PC ve konsollarımıza konuk olmaya hazırlanıyor. İşte Diablo 4 hakkındaki ilk detaylar.

İlk Diablo oyunu 1996 yılında satışa sunulmuştu. O dönemde oyunlar PC ağırlıklı satıldığı için, satış rakamları bazında milyonlu rakamlara ulaşabilen pek bir oyun yoktu. Fakat Blizzard imzası taşıyan Diablo, kısa süre içerisinde 1 milyon kopyadan fazla satmayı başarmıştı. Ayrıca bu oyun sonradan 2.5 milyon kopya satarak önemli bir başarıya da imza atmıştı. Diablo 1’in başarısıyla temeli atılan bu seri şimdi Diablo 4 ile yoluna devam edecek.

Diablo 4 için ilk resmi adım atıldı

Geçtiğimiz gün Blizzard yetkilileri, stüdyonun resmi sitesi üzerinden yeni bir Diablo oyunu üzerinde çalıştıklarını doğruladılar. Serinin son oyunu olan Diablo 3 hatırlanacağı üzere 2012 yılında satışa sunulmuştu.

Diablo 3 sonrasında 2014 yılında Reaper of Souls, 2017 yılında ise Rise of the Necromacer eklentileri oyun severlerin beğenisine sunulmuştu. Şimdi ise Blizzard’ın yeni bir Diablo oyunu üzerinde çalıştığını açıklaması, Diablo 4 söylentilerini ayyuka çıkarmış durumda. Elbette karşımıza yeni bir genişleme paketi de çıkabilir. Fakat 2012’de çıkmış bir oyun için yeni bir genişleme paketi daha yapmak oyun severleri pek de heyecanlandırmayacaktır. Tam olarak da bu sebepten ötürü, Blizzard’ın yeni bir ek paket yerine Diablo 4 ile bizlerin karşısına çıkması çok daha mantıklı görünüyor.

Bu hafta çıkacak oyunlar