Diablo: Immortal 2 Haziran’da mobil ve PC’ye geliyor

Diablo: Immortal 2 Haziran'da mobil ve PC'ye geliyor

BlizzCon 2018’de Blizzard, Diablo II ve Diablo III arasındaki hikayenin boşluklarını dolduracak olan Diablo: Immortal oyununu duyurdu. İşte tüm detaylar.

Bununla birlikte, yalnızca mobil cihazlara yönelik bir oyun olarak duyurulması, yayıncının sıkı hayranlarının çok hoşuna gitmedi. Yaklaşık üç buçuk yıllık aranın ardından oyunun hala bir çıkış tarihi yok, ancak şirket oyunun hem mobil hem de PC’ye geleceğini müjdeledi. Diablo: Immortal, 2 Haziran’da dünyanın birçok yerinde PC, iOS ve Android’e gelecek.

Bazı Asya-Pasifik bölgelerindeki insanların birkaç hafta daha beklemesi gerekecek. Bazı isteğe bağlı oyun içi satın alımlarla birlikte oynaması ücretsiz bir oyun olacak. PC sürümü başlangıçta açık betada olacak, ancak tüm içerik ve özelliklere erişilebilecek. Tüm ilerleme ve satın almalar da aynen devam edecek.

Diablo: Immortal 2 Haziran'da mobil ve PC'ye geliyor

Tüm platformlar için çapraz oynatma ve çapraz kaydetme desteğine sahip olacak, bu nedenle PC ve mobil cihazınız arasında kolaylıkla geçiş yapabileceksiniz. MMORPG, oyuncuların sekiz kişilik partilerle oynamasına izin verecek. Bir blog gönderisinde Blizzard, “deney” olarak adlandırdığı bir PC sürümü oluşturma konusunda düşüncelerini paylaştı. Nihayetinde, geliştirme ekibi özel bir PC yapısı oluşturmaya karar verdi.

Diablo: Immortal, yönlü klavye kontrolleri seçeneğine sahip olacak. Mobil kontrol sistemi, eşzamanlı hareket ve saldırılara izin verecek. PC’de kontrolör desteği de mevcut. Oyunun aslında geçen yıl çıkması bekleniyordu. Bununla birlikte, Blizzard, bir PC bağlantı noktası da dahil olmak üzere, bazı ekstra cila eklemek için oyunu 2022’ye erteledi.

ABD senatörü: “NASA, Elon Musk ve Jeff Bezos’un ATM’si haline geliyor”