Ana SayfaGenelPS5 güncellemesi beklenen özelliği getiriyor

PS5 güncellemesi beklenen özelliği getiriyor

PS5 sahipleri, uzun zamandır beklenen değişken yenileme hızı (VRR) özelliğine önümüzdeki günlerde erişim elde edecek. Sony, bu hafta VRR desteğini etkinleştirecek bir sistem güncellemesi sunmaya başlayacak. İşte detaylar.

VRR (konsollar piyasaya çıktığından beri Xbox Series X/S’de bulunan bir özellik), ekran yırtılması gibi görsel kusurları azaltarak görsel performansı iyileştirecek. Bunu, TV’nizin veya monitörünüzün yenileme hızını dinamik olarak PS5 çıkışıyla eşleştirerek yapacak. Sony, sunacağı güncelleme ile VRR’nin sahneleri daha hızlı oluşturacağını söylüyor. Yeni güncelleme ile sisteme giriş gecikmesi epey bir azaltılacak.

PS5 güncellemesi beklenen özelliği getiriyor

PS5 cihazınız uyumlu bir ekranda bir HDMI 2.1 bağlantı noktasına bağlıysa, desteklenen oyunlar için VRR otomatik olarak açılacak. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Marvel’s Spider-Man Remastered, Astro’s Playroom, Ratchet & Clank: Rift Apart, Resident Evil Village, Call of Duty: Vanguard, DIRT 5 ve Destiny 2 dahil olmak üzere birçok oyun VRR optimizasyon güncellemelerini alacak.

Gelecekte diğer oyunlar için VRR optimizasyon yamaları yayınlanabilir. Ancak Sony, başka herhangi bir oyun için VRR’yi kullanabileceğinzi söylüyor. Bu, belirli başlığa, TV’nize ve oyunun grafik ayarlarına bağlı olarak bazı sorunlara neden olabilir. Sistem ayarlarının Ekran ve Video bölümünden VRR’yi açıp kapatabilirsiniz. Açıkçası söz konusu özellik devrimsel bir nitelik taşımıyor ancak zamandan kazanma konusunda oldukça faydalı olacaktır. Özellikle teknoloji çağında artık yavaş uygulama kimsenin tercih edeceği bir şey değil.

ABD senatörü: “NASA, Elon Musk ve Jeff Bezos’un ATM’si haline geliyor”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting