Diablo 4’te oyuncuların en büyük düşmanı atlar olabilir

diablo 4

Diablo 4’ün oyuncuların en büyük düşmanı ne Lilith ne de cehennemden gelen iblisler değil. Bazı oyuncular atların zorluk çıkardığını ve bazen saç baş yoldurduğunu belirtiyor.

Diablo 4‘ün Deluxe ve Ultimate sürümlerini ön sipariş veren oyuncular, 1 Haziran’dan itibaren oyunu oynamaya başladı. Yapımla ilgili şikayetlerini ve yorumlarını da paylaşıyorlar. Görünüşe göre Diablo 4’te atlar bazı oyuncuların sinirini bozmuş. Mesela bir oyuncu Reddit’te yazdığı mesajda, “Küçük taşlar, kayalar veya ağaçlar gibi nesnelere takılıyorum. Attan inmek, binince adım atar atmaz takılması gibi sorunlar var” şikayetinde bulundu. Başka bir oyuncu ise yapımdaki atları Elden Ring’le karşılaştırıp, “Elden Ring’te atımız uzay gemisiymiş” yorumunu yaptı.

Oyuncular, Reddit ve NeoGAF’taki şikayetlerinde karakterin attan indikten sonra uzun süre hareketsiz kalabildiğini söylüyor. Bir Diablo 4 oyuncusu yaptığı yorumda, “Attan inince, at yok oluyor. Ancak bu durumda karakter takılı kalıyor ve hareket etmiyor. Bir an önce düzeltilmesi lazım” dedi. Oyuncular bununla birlikte attan inip binmenin zaman aldığını, en azından savaşlar dışında bekleme süresinin kaldırılması gerektiğini belirtiyor. Atın animasyonları ve hızla ilgili de birkaç şikayet var.

diablo 4

Diablo 4, resmi olarak 6 Haziran’da yani yarın PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S platformlarında piyasaya sürülecek. Yeni oyun, Diablo 2’nin sevilen kısımlarını kendisine katan, Diablo 3’ün eleştirildiği noktalarından uzaklaşan yapıya sahip. Oyunda Barbarian, Sorceress, Druid, Rogue ve Necromancer olmak üzere beş karakter sınıfı yer alıyor. Her karakterin görünümü de özelleştirilebiliyor. Bir süre önce Washington Post tarafından paylaşılan bir haberde de, Diablo 4’ün Blizzard’ta krize yol açtığı belirtilmişti. Blizzard’ın oyunu geciktirmek istemediği ve bunun da fazla mesaiye neden olduğu ileri sürülmüştü.

Nothing Phone (2)’nin yeni görselleri sızdırıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir