DeX Station, Hollanda fiyatıyla şaşırttı!

DeX station 8

Samsung’un Galaxy S8 ile birlikte tanıttığı DeX Station daha satışa sunulmadan indirime girdi. İşte konu hakkındaki detaylar.

Samsung’un 29 Mart’ta düzenlediği özel etkinlikte en çok dikkat çeken aksesuarlardan birisi de hiç şüphesiz DeX Station’du. Galaxy S8 ya da Galaxy S8 Plus’ı sadece saniyeler içerisinde bir masa üstü PC’ye çevirmenize olanak sağlayan DeX Station, şimdiden bazı bölgelerde ön siparişe sunuldu.

Bu sihirli aparatın Avrupa genelinde 149 euroluk bir fiyattan satışa sunulacağı belirtiliyordu. Nitekim birçok Avrupa ülkesinde de DeX Station bu belirtilen fiyat bandından ön siparişe açıldı. Fakat Hollanda’da faaliyet gösteren bazı perakendeciler, Samsung’un yeni aksesuarında önemli oranda bir indirime gitti. Bu mağazalar DeX Station’un 96 eurodan satışa sundu. Bu fiyat yüzde 5.95 olan kullanım vergisiyle birlikte 101,95 euroya kadar çıkıyor. Fakat yine de Samsung’un önerilen kullanıcı fiyatı ile arasında 48 euroluk bir fark mevcut.

Bu durumda akla birkaç soru gelmiyor da değil. Dileyen bir perakendeci, 149 euroluk bir cihazda 50 euro indirim yapabiliyorsa bu cihazlardaki kar marjı ne kadardır?

Açıkçası Galaxy S8 ve S8 Plus’ın ülkemizde hayli uçuk meblağlardan satışa sunulduğunu hatırlayınca insanın bazı şeyleri sorgulayası geliyor. Tamam vergi çok fazla falan diyoruz, doğrudur ama ortada uçuk bir kar marjının olduğu da gün gibi aşikar. Bakalım Samsung’tan konu hakkında bir açıklama gelecek mi?