Samsung DeX Pad işte böyle görünecek!


Bilindiği üzere Samsung 25 Şubat’ta Mobil Dünya Kongresi kapsamında düzenleyeceği Unpacked. Etkinliğinde yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S9 ve S9+’ı tanıtacak. Elbette Samsung’un bu etkinlikte tanıtması beklenen tek cihazlar bunlar değil. Keza Güney Koreli teknoloji devinin geçtiğimiz yıl S8 ile eş zamanlı olarak tanıttığı DeX Station’un gelişmiş bir versiyonu olan DeX Pad isimli cihazı da MWC 2018’de su yüzüne çıkarması bekleniyor.

DeX Pad, ethernet yuvasına da sahip olmayacak

Samsung’un geçtiğimiz yıl tanıttığı ve ülkemizde de hala 300TL civarlarında satılmakta olan DeX Station, Galaxy S ya da Note serisi telefonunuzu masa üstü PC olarak kullanmanıza imkan veriyordu. Yani telefonunuzu bu standa yerleştirip, herhangi bir monitör ya da TV yardımı ile klavye, mouse bağlayıp kullanabiliyordunuz.

Bu sene tanıtılması beklenen DeX Pad ise DeX Station’a göre biraz daha gelişmiş özelliklere sahip olacak. Sızıntı dünyasının güvenilir isimlerinden biri olan Evan Blass, DeX Pad’in yeni bir görselini paylaştı. İlgili görsele aşağıdan göz atabilirsiniz.

Görselden de net bir şekilde anlaşılacağı üzere DeX Pad, USB Type C girişinin yanı sıra, geniş USB girişlerine de sahip olacak. Ayrıca cihazın HDMI desteğine sahip olduğu da gözlerden kaçmıyor. Sadece DeX Station’da bulunan Ethernet yuvası fotoğrafta görünmüyor. Eğer Samsung Ethernet girişini cihazın başka bir yerine konumlandırmadıysa, DeX Pad’in bu girişten mahrum olduğunu söyleyebiliriz.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin