Galaxy S8 parçalarına ayrıldı!

galaxy s8 4

YouTube’taki en popüler kanallardan biri olan olan What’s Inside, Galaxy S8 üzerinde çeşitli sağlamlık denemeleri gerçekleştirdi. Sonuç mu? İşte detaylar.

Samsung’un 29 Mart’ta tanıttığı Galaxy S8 şimdiden sağlamlık testlerine tabi tutulmaya başlandı. Şu an ön sipariş sürecinde olan cihaz bazı mecralara ve sosyal medya gruplarına inceleme amaçlı gönderilmiş durumda. Zira internette dolaşan Galaxy S8 videoları da bu test cihazlarıyla çekilmekte.

YouTube’un popüler kanallarından biri olan What’s Inside ekibinin bu haftaki konuğu da Galaxy S8’di. Ekip S8 üzerinde diğer telefonlar üzerinde denedikleri bazı testleri uyguladı.

Peki Samsung’un yeni amiral gemisi modeli S8 ne kadar sağlam. Bunu merak eden What’s Inside ekibi, ellerine geçirdikleri bir S8’e çeşitli işkenceler yaptılar. Bunların birçoğundan sağlam bir şekilde çıkmayı başaran cihaz, testereyle ortadan ikiye ayrılma işleminde ise parçalarına ayrıldı. (bu son derece normal diyebiliriz.)

Dilerseniz ilgili videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Açıkçası Galaxy S8’in piyasadaki birçok modele nazaran daha sağlam bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca telefonun iç kısmı da son derece tok bir yapıya sahip. Yani olası bir tamir işleminin bu kasa tasarımında çok da zorlanmadan gerçekleştirilebileceğini söylemek mümkün gibi görünüyor.

Bu arada dip not olarak telefonun fiyatı ve çıkış tarihini de sizlere hatırlatalım. Galaxy S8 ülkemizde de 21 Nisan’da satışa sunulacak. Galaxy S8 fiyatı 4399 TL’den, S8+ fiyatı ise 4999 TL’den başlayacak.