Death Stranding 2 geliyor

Death Stranding Türkçe

Death Stranding 2 geliyor. Uzun süredir konuşulan devam oyunu, serinin yıldızı Norman Reedus tarafından doğrulandı.

Son yılların en özgün, en dikkat çekici oyunlarından biri olan Death Stranding, 2019 yılında çıkmış ve oyun severler tarafından ilgiyle karşılanmıştı. Hideo Kojima’nın Konami’den ayrıldıktan sonra hazırladığı ilk oyun olan Death Stranding, geçtiğimiz yılın sonunda da yeni nesil versiyonuyla PlayStation 5’e geldi.

Çıktığı yıl pek çok “yılın oyunu” ödülünün sahibi olan Death Stranding, bugüne kadar 5 milyondan fazla kopya satmayı başardı. Oyunun yakaladığı bu başarı, haliyle devam oyunu için de beklenti yarattı. Uzun süreli bir bekleyişin ardından nihayet beklenen açıklama da geldi ve Death Stranding 2 için hazırlıkların başladığı açıklandı.

Death Stranding 2

Death Stranding 2 hakkında beklenen açıklama, ilk oyunun ana karakteri Sam Porter Bridges’ı canlandıran oyuncu Norman Reedus’tan geldi. The Walking Dead dizisinden de hatırlayacağınız Norman Reedus, ikinci oyun için hazırlıkların başladığını açıkladı. Leo Edit’e The Walking Dead dizisi hakkında bir röportaj verilen Reedus’a yeni Death Stranding oyunu sorulunca cevabı “İkinciye daha yeni başladık.” oldu. Reedus’tan gelen bu net açıklama, Death Stranding’in devam oyununun yolda olduğu hakkında kafalardaki tüm şüpheleri silmiş oldu.

Death Stranding’in devam oyunu henüz hazırlık sürecinin başlarında olduğu için net bir çıkış tarihi bilinmiyor. Ancak Reedus’tan gelen bu açıklama ile oyunun resmi bir kaynak tarafından doğrulanmış olması, oyunla ilgili stüdyonun da yakında bir açıklama yapma ihtimalini arttırıyor.

Qualcomm yeni AR gözlüğüyle iddialı geliyor