Ana SayfaGenelHyundai, ABD üretimine ve inovasyonuna 5 milyar dolar yatırım yapacak

Hyundai, ABD üretimine ve inovasyonuna 5 milyar dolar yatırım yapacak

Otomobil üreticisi Hyundai Pazar günü yaptığı açıklamada, şirketin ABD’deki yatırımlara 5 milyar dolar daha tahsis edeceğini duyurdu. İşte detaylar.

Fonlar, şirketin elektrikli araçlar, robotik, hava taksileri, sürücüsüz arabalar ve yapay zeka alanındaki çalışmalarını destekleyecek. Duyuru, Hyundai Gürcistan’da 5,54 milyar dolarlık bir elektrikli araç fabrikası kurmayı planladığına dair son haberleri takip ediyor. Bu tesis dahil edildiğinde, otomobil üreticisi 2025 yılına kadar ABD’ye 10 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor. Paranın bir kısmı Hyundai’nin 2021’de satın aldığı Boston Dynamics’i desteklemeye gidecek. Otomobil üreticisi, üretim yeteneklerini ve ürün yelpazesini genişleterek robotik firmasını büyütmeye kararlı olduğunu söyledi. Şirket ayrıca sürücüsüz teknolojisini ABD ve dünyanın diğer bölgelerindeki müşteriler için daha güvenli ve erişilebilir hale getirmek için çalışarak Boston merkezli kendi kendine sürüş birimi Motional’ı da destekleyecek.

Hyundai, ABD üretimine ve inovasyonuna 5 milyar dolar yatırım yapacak

Hyundai yaptığı açıklamada, “Bu hareket, yeni teknolojilerle karbon nötrlüğü hedeflerini destekliyor ve ABD’deki üretime katkıda bulunuyor” dedi. Otomobil üreticisine göre, yeni Georgia tesisi 2025’in ilk yarısında üretim başladığında yılda 300.000 EV üretecek. Tesisin inşaatı 2023’ün başlarında başlayacak. Otomobil sektöründeki çip krizi problemleri bir süre daha devam edecek. Şirket yatırımları ile daha fazlasını elde etmeyi planlıyor. Çip krizi gibi problemlerin bir süre daha devam etmesi beklenirken şirket bunları kendisini durduracak bir hamle olarak görmüyor diyebiliriz. Bu sebeple yatırımlara da devam ediyor.

Uzaya fırlatılan roketler çevre üzerinde beklenmeyen etkiler yaratıyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting