Rusya’ya Cybertruck Sokmaya Çalışan İki Kişi Yakalandı

Cybertruck

Rusya’ya karşı uygulanan ambargo tuhaf olaylara sahne oluyor. Tesla’nın yeni aracı Cybertruck’ı kaçak yollardan Rusya’ya sokmaya çalışan iki kişi yakalandı.

Rusya ile ABD arasında yıllardır devam eden gerilim, Rusya’nın ABD yapımı otomobilleri ülkesine sokmasına engel oluyor. Batı’nın Rusya’ya karşı uyguladığı ambargo Ukrayna işgali ile birlikte sıkılaşmış olsa da aslında 2014 yılından beri devam ediyor. Bu yüzden son 10 yıldır Rusya’ya Amerikan yapımı arabalar giremiyor. Elbette bu yasağı aşıp ülkeye kaçak yollardan bu arabaları sokanlar oluyor. Nitekim daha bu hafta Tesla’nın Cybertruck’ını ülkeye kaçak olarak sokmaya çalışan iki kişi yakalandı.

Electrek’in haberine göre iki adet Cybertruck’ı kaçak yollardan Rusya’ya sokmaya çalışan iki kişi, Litvanyalı yetkililer tarafından Belarus sınırında yakalandı. Bu iki kişinin, 215 bin dolar değerindeki araçları Belarus üzerinden Rusya’ya götürme niyetinde olduğu tespit edildi.

Tesla, Cybertruck teslimatlarına 30 Kasım'da başlıyor

Hem ABD hem de Avrupa Birliği ülkeleri tarafından uygulanan sıkı ambargolar Rusya’ya araba giriş çıkışını engelliyor olsa da Belarus, Kazakistan, Özbekistan gibi komşu ülkeler üzerinden bu araçlar kaçak yollarla Rusya’ya sokulabiliyor. Tesla’nın en yeni araçlarını ülkeye sokmaya çalışan iki kişi yakalanmış olsa da bunun son deneme olmayacağını tahmin etmek güç değil. Er geç bu araçlar Rusya’ya bir şekilde sokulacaktır. Nitekim bugün yakın geçmişte çıkan pek çok Batı yapımı arabanın Rusya’da kullanıldığı görülebilir.

Xbox Game Pass’in Geliri Beklentileri Karşılamıyor