Ana Sayfa Genel Cyberpunk 2077 Steam oyuncularını coşturdu

Cyberpunk 2077 Steam oyuncularını coşturdu

Steam, Epic ve GOG (CD Projeck Red) üzerinde satışa çıkan Cyberpunk 2077’ye gönsterilen ilgi, ölçümlemesi açık şekilde yapılan Steam üzerinde büyük bir oyuncu patlamasına neden oldu.

Cyberpunk 2077 Steam oyuncuları arasında, bir Single player oyun olarak en çok oynanan oyun oldu. aynı anda 1 milyon kişinin oyunu oynadığı peak noktaları görünürken, oyuncu sayısının yarım milyon seviyesinden aşağı inmediği de dikkat çekti.

Oyunun çıkış gününde GeForce Now servisinin de çöktüğü ve kullanıcı talebine yetişemediği dikkatlerden kaçmamıştı.

Cyberpunk 2077 Steam üzerinde rekor üstüne rekor patlattı

Covid 19, karantinalar ve Cyberpunk 2077 etkisiyle Steam üzerinde oyun oynayanların sayısı de gün içinde 25 milyona kadar yükseldi. Şu anda yeni rekor eş zamanlı olarak oyun oynayan 24,776,635 oyuncu olarak kaydedildi. Daha önceki rekor Mart 2020’de kırılmıştı.

Mart ayında, 8.1 milyon kişi aynı anda CS:Go oynarken, Aralıkta ise CS: Go için en yüksek rakam şimdilik aynı anda oyun oynayan 7 milyon kişide kaldı. Aralık karantinaları sırasında CS:Go tercih etmeyenlerin ise Cyberpunk 2077 oynadığı tahmin ediliyor.

Öte yandan Playstation oyuncuları arasında ise Cyberpunk 2077 konusunda büyük tartışmalar yaşandığı duyuluyor. Bazı kullanıcılarn oyunu geri vermek için kampanya açtığı ve çok sayıda Playstation sahibinin kampanyaya katıldığı vurgulanıyor.

GeForce Now Cyberpunk 2077 yüzünden çöktü

Konsol oyuncuları için fazla ağır kaçan bir RPG olması nedeniyle CyberPunk 2077’nin konsollarda, PC’deki kadar başarı sağlayamayacağı da anlaşıldı. Zira Steam üzerinde şimdiden milyonlarca satışa ulaşan oyun nedeniyle şirket çalışanlarına tam bonus ödemesi yapacağını da duyurdu.

Cyberpunk 2077 steam

Diğer bir deyişle, CD Projekt Red piyasaya çok net şekilde “konsol oyuncuları oynamasa bile, biz milyonlarca sattık ve daha da satacağız,” mesajı vermiş oldu.

Peki siz de Cyberpunk 2077 oynadınız mı, oyun hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

1 YORUM

  1. Bu kadar hype yaratmış çok büyük bir potansiyeli olan bir oyunu Cdpr çöpe attı böyle çıkış yaparak. İlk defa bir oyuna 250 lira verip ön sipariş verdim. Hikaye ve çatışmalar çok zevkli de olsa oyundaki eksikler ve hatalar aşırı göze batıyor sizi çileden çıkartıyor uzun saatler sonunda. Şuan 192 saatim var

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting