Cyberpunk 2077 PS4’te 70GB yer kaplayacak

CD Projekt Red çalışanları

10 Aralık’ta satışa sunulması planlanan Cyberpunk 2077 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte konu ile ilgili ayrıntılar.

2020’nin en çok merak edilen oyunlarından biri olan Cyberpunk 2077’nin 10 Aralık’ta satışa sunulması bekleniyor. Oyun dünyasını az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere yapımcı CD Projekt RED, The Witcher 3 Wild Hunt ile büyük sükse yapmıştı. O yüzden bu stüdyodan beklentilerin hat safhada olduğunu söyleyebiliriz.

Şimdiye kadar defalarca ertelenen Cyberpunk 2077‘nin bu sefer söz verilen tarihte çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Keza geçtiğimiz gün sızdırılan PS4 kutulu versiyon görselleri de bu duruma en net örnek diyebiliriz.

Dilerseniz bu görsellere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 PS4 kapak görseli sızdırıldı

cyberpunk 2077

Sızdırılan görsellerde önemli bir ayrıntı var. O da oyunun PS4’te kaplayacağı alan. Hali hazırda 2 Blu-Ray diski ile gelen oyun toplamda 70GB’lık boş alan istiyor. Yani disk ile yapacağınız kurulum için konsolunuzda 70GB’lık boş alan bulunması gerekecek.

Şunu da dip not olarak belirtmek gerekiyor. Muhtemelen oyunu dijital olarak satın alanların çok daha fazla boş alana ihtiyaçları olacaktır.

Bir de hali hazırda Cyberpunk 2077 için ilk gün güncellemesinin gelip gelmeyeceği kesinleşmiş değil. Olası bir ilk gün güncellemesinde oyun için ayırmanız gereken boş alan çok daha fazla olabilir. Şimdilik bekleme modundayız. Umarız CD Projekt RED son anda yeni bir erteleme haberiyle daha karşımıza çıkmaz.

Xbox Series S ve X ile Game Pass’e ilgi arttı