Ana SayfaGenelContinental kadınların lastik sektöründe kariyer gelişimini destekliyor

Continental kadınların lastik sektöründe kariyer gelişimini destekliyor

Continental, kadınların lastik sektöründeki etkinliğini artırmak ve kariyerlerinde ilerlemelerini sağlamak için önemli çalışmalar hayata geçiriyor.

Toplam kadın istihdamını yaklaşık yüzde 30 seviyesine çıkararak sektöre de öncü olan Continental, orta ve üst yönetim kadrolarında kadın oranını 2025 yılına kadar yüzde 25’e çıkarmayı hedefliyor.

continental

Kadınların lastik sektöründe kariyer gelişimini desteklemek için çeşitli proje ve programlar hayata geçiren Continental, bu uygulamalarıyla lastik sektörüne öncü olurken, sektörde kariyer yapmak isteyen kadınlara da güç veriyor. 2025 yılına kadar üst ve orta seviye yönetim kademesinde kadınların oranını dünya genelinde yüzde 25’e çıkarmayı hedefleyen şirket, 2020 yılı itibarıyla yüzde 27’yi aşan kadın çalışan sayısını da sürekli artırıyor. Continental Ürün Yönetimi Müdürü Catarina I. Matos Silva, erkek egemen gibi görünen lastik sektörünün meraklı ve zorluklara meydan okumayı seven kadınlar için fırsatlarla dolu olduğuna dikkat çekiyor.

“Sürdürülebilirlik Continental için gelip geçici bir kavram değil”

Continental’in kurucu ortağı ve Premium sponsorlarından olduğu Extreme E yarış serisinde  kullanılan CrossContact Extreme E lastiğini geliştiren ekibin de lideri olan Silva, işine tutkuyla bağlı, uluslararası bir ekiple çalışmaktan mutlu olduğunu belirtiyor. Continental’in sürdürülebilirlik yaklaşımından da bahseden Silva, “Ekibim ve ben ürün geliştirmeden sorumluyuz. Continental‘in sürdürülebilirlikle ilgili çok net ve iddialı hedeflerine ulaşmak için gerekli olan yol haritasını çıkarıyoruz. Sürdürülebilirlik içi boş bir kelime ya da gelip geçici bir kavram değil, Continental açısından son derece önemli bir konu. Ar-Ge ve Malzeme Geliştirme Departmanları ile birlikte yeni yaklaşımları ve olasılıkları tanımlayarak geri dönüşüm çözümlerimizi sürekli olarak iyileştirmeye çalışıyoruz“ dedi.

continental

‘Aile arabası için babaların lastik aldığı günler geride kaldı’

Lastik sektöründeki kariyerine 15 yıl önce Continental’de başladığını söyleyen Silva, “Bu sektör   konusunda bir saniye bile tereddüt etmedim. Continental‘de gerçekten ayrıcalıklı olduğumu düşünüyorum. Continental’de çeşitliliğin ve çok yönlülüğün her zaman gelişmemize yardımcı olacağına inanıyoruz. Günümüzde müşteri portföyü çeşitlendi, artık aile arabası için sadece babaların lastik satın aldığı günler geride kaldı. Bu sektör meraklı ve zorluklara meydan okumayı seven kadınlar için aslında bulunmaz bir sektör“ diyerek görüşlerini paylaştı.

 ‘Extreme E yarışlarında pilotların yarısı kadın’

20 yıl önce zorlu Dakar Rallisi’ni kazanan ilk ve tek kadın olan yarış pilotu Jutta Kleinschmidt ise 2021 yılında Continental Extreme E yarış serisine katıldı. Extreme E yarış serisinde pilotların yarısının kadın olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Kleinschmidt, şöyle devam ediyor: “Motor sporları birçok şampiyonun olduğu bir alandır ve bu alanda şimdiden harika şeyler başarmış birçok kadın var. Şimdi, Extreme E gibi yarış serileri sayesinde daha da çok odaklanıyorlar ve özellikle genç kadınların kariyerlerini geliştirmelerine yardımcı olacak dünya çapında bir tanınırlığa sahipler. Son on yıldır elektrikli arabalara ilgi duyuyorum çünkü endüstrinin çevre dostu teknolojilere yönelmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Extreme E yarışlarına dâhil olmak istememin ana nedenlerinden biri de buydu“.

Redmi’nin yeni amiral gemisi K50 Pro tasarımı sızdırıldı

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting