Twitch bazı kullanıcıları banlamaya başlayacak

Twitch bazı kullanıcıları banlamaya başlayacak

Twitch, artık kullanıcılarının daha aile dostu kullanıcı adlarına sahip olmasını istiyor. Video akışı web sitesi, nefret söylemi, şiddet ve kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler içeren kullanıcı adlarını yasaklayacağını duyurdu. İşte detaylar.

Artık Twitch üzerinde “cinsel eylemler veya cinsel organlar” ya da sert uyuşturuculara atıfta bulunan kullanıcı adlarını yasaklayacak. Yine de alkol veya tütünden referans alan kullanıcı isimlerine sahip kişilerin endişelenmesine gerek yok. Platform bu tür kullanıcı isimleriyle bir sorunları olmadığını duyurdu. Amazon’un sahip olduğu yayın platformu duyurusunda, “Mevcut politikamız kapsamında bildirilen birçok rahatsız edici kullanıcı adını kaldırdık. Twitch’te çeşitli, kapsayıcı bir küresel topluluk geliştirmek için daha güçlü bir standart oluşturulması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Twitch bazı kullanıcıları banlamaya başlayacak

Twitch, yeni yönergelerini uygulamaya başlamadan önce tüm kullanıcılara 1 Mart 2022’ye kadar süre veriyor. Bu şekilde, içerik oluşturucuların akış etkinliklerini kesintiye uğratmadan yeni bir yol düşünmek ve için zamanları olacak. Son teslim tarihi geçtikten sonra, Twitch, adları açıkça “nefret dolu, taciz edici, şiddet içeren veya tipik olarak kötü niyetli davranışı temsil eden” kullanıcıları askıya alacaktır.

Web sitesi, insanların hesap geçmişlerini, aboneliklerini, takiplerini kaybetmeden adlarını sıfırlamalarına olanak tanıyan bir araç oluşturdu. İnsanlar bunu kullandıktan sonra faaliyetlerine her zamanki gibi devam edebilecekler. Twitch, kullanıcılara kendi başlarına değişiklik yapma özgürlüğü verdi. Ancak kullanıcılar yeni isimlerini seçerken seçtikleri kullanıcı adları da denetlemeden geçecek.