Ana SayfaGenelToplantı trafiği yüzde 52 arttı

Toplantı trafiği yüzde 52 arttı

Toplantı trafiği arttı. Online toplantılar iş hayatının değişmez bir parçası haline geldi. Çalışanların yüzde 52’si pandemi öncesine göre daha fazla toplantı yapıyor.

Uzaktan çalışmaya daha çok pandeminin etkisiyle başlamış olsalar da çalışanların büyük çoğunluğu çalışma düzenlerindeki bu değişimden memnun. Buffer tarafından gerçekleştirilen “Uzaktan Çalışma Durumu” araştırmasına göre, çalışanların yüzde 97’si yarı zamanlı veya tam zamanlı olsun, uzaktan ya da evden çalışmaya devam etmek istiyor. 2 bin 300’ten fazla çalışandan görüş alınan araştırmaya göre, katılımcıların 46’sı şirketlerinin uzaktan çalışmayı kalıcı hale getireceğini düşünüyor. Toplantı trafiği yüzde 52 arttı.

Toplantı trafiği

Çalışanların yüzde 41’ine göre en büyük değişim iletişimde

Uzaktan çalışanların yüzde 41’ine göre, işlerindeki en belirgin değişiklik iletişim süreçlerinde yaşandı. Katılımcıların yüzde 52’si uzaktan çalışmaya geçiş sonrasında pandemi öncesine göre daha fazla toplantı yaptığını söylüyor. Yüz yüze toplantıların yerini online toplantılara bırakmasıyla şirketler iletişimde devamlılığı sağlamak için yenilikçi çözümlere yöneliyor.

Eğitim ve iş hayatı dijitale taşındı

Online toplantı ve uzaktan eğitim konusunda bireylere ve şirketlere küresel çapta video ve dijital içerik geliştirme hizmetleri veren Vedubox, yüzde yüz bulut teknolojiyle kullanıcılara her an ve her yerden güvenli erişim olanağı sunuyor. Kesintisiz bir dijital platform sunan Vedubox’ta her gün yüzlerce online ders ve video konferans gerçekleşiyor. Platformda webinarlar, sınavlar ve online konferanslar için özelleştirilmiş paketler de yer alıyor.

Toplantı trafiği

Yapay zeka ile uzaklar yakın oldu

Yerli yazılım Vedubox, şirketlerin kendi logosu ve kurumsal kimlikleriyle e-öğrenme veya sanal ofis platformu oluşturmasına imkan sağlıyor. Kullanıcılarına içerik yönetimi, raporlama, soru bankası, test, sınav oluşturma, webinar, video konferans oluşturma modülleriyle entegre bir sistem sunan platform hakkında bilgi veren Vedubox Genel Müdürü Bilgin Yazar, ”Artık birçok iş mekan bağımsız şekilde yapılabiliyor. Bu konudaki artan farkındalıkla birlikte şirketler uzaktan verimli çalışma platformlarını tercih etmeye başladı. Yenilikçi iş modeliyle Vedubox, kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimi sunma, toplantı, etkinlik, sunum içerikleri oluşturma ve paylaşma, kullanıcılar arası etkileşimi artırma gibi yapay zeka araçlarıyla geliştirilen özellikler barındırıyor.” dedi.

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting