Clubhouse kendini baştan yaratacak

Clubhouse bünyesine mesajlaşma özelliği ekliyor

Özellikle pandemi döneminde çok popüler olan uygulama Clubhouse şimdi yeniden bir sürece başlıyor. İşte tüm detaylar.

Girişim, bir zamanlar pandeminin en önemli uygulamalarından biriydi. Clubhouse şimdi ciddi anlamda işten çıkarmalar yapıp şirketi sıfırdan başlatmayı hedefliyor. Şirket tarafından personele gönderilen bir mektupta, kurucular Paul Davison ve Rohan Seth, “kuruluşumuzu %50’den fazla küçülttüklerini ve birçok yetenekli, özverili ekip arkadaşına veda ettiklerini” söylediler. İlginç bir şekilde Davison ve Seth, 2021’de değerinin 4 milyar dolar olduğu bildirilen şirketin “kalan yılları” ile hala iyi finanse edildiğini söyledi. “Maliyetleri azaltmak için acil bir baskı hissetmediklerini” eklediler.

Clubhouse işten çıkarımlara başladı!

Clubhouse, 2021’in başlarında, birçok insanın pandemi nedeniyle kendini sosyal olarak izole hissettiği bir zamanda popülaritesini artırdı. Uygulama, erken başarısını daha da artırmaya yardımcı olan canlı sesli sohbetleri için Elon Musk ve Oprah gibi büyük isimleri kendine çekmeyi başardı. Ancak Davison daha sonra büyümenin “çok hızlı” olduğunu ve rakiplerin hizmeti klonlaması ve pandemi hafifledikçe daha fazla insanın normal faaliyetlerine dönmesi nedeniyle kullanımın düştüğünü kabul etti.

Davison ve Seth, personele yazdıkları mektupta bu konulara değindiler. “Ancak dünya Kovid sonrası açılınca, birçok insanın Clubhouse’da arkadaşlarını bulması ve uzun sohbetleri günlük hayatlarına sığdırması zorlaştı” diye yazdılar. “ Ancak uygulama ciddi bir geri dönüş ile tekrar aktif olmayı hedefliyor denebilir.

Xiaomi Smart Speaker Lite, Avrupa’da satışa çıkarıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir