Ana SayfaGenelClubhouse güvenilir mi? İşte uzmanından açıklamalar

Clubhouse güvenilir mi? İşte uzmanından açıklamalar

Henüz yeni çıkmasına rağmen büyük bir dikkat çekmeyi başaran Clubhouse, güvenilir mi? Hadi gelin konuyla alakalı tüm detaylara birlikte bakalım.

Clubhouse güvenilir olma konusunda zorlu sınavlardan geçiyor. Henüz yeni olması nedeniyle akıllarda soru işareti bırakan bu sosyal medya uygulaması son dönemlerde çok fazla konuşuluyordu. Özellikle mahremiyet ve güvenlik gibi konular ön plandaydı.

Bildiğiniz üzere bu uygulamada sohbet odaları kuruluyor ve dinleyiciler ile konuşmacılar etkileşim halinde oluyor. Yani etkileşim oranının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Fakat yeni kurulmuş olması ona aynı zamanda bazı dezavantajlar sağlıyor.

Kısa zamanda hızlı yükseliş yakaladı

Bu uygulama çok kısa bir süre içerisinde hızlı bir yükseliş elde etti. Yalnızca iOS cihazlarda kullanılabiliyor ve 10 milyondan fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Odalarda yapılan grup toplantıları ile birlikte karşılıklı konuşmalar gerçekleştiriliyor. Fakat uygulamanın Çin veritabanını kullanması büyük endişe yaratıyor.

Clubhouse güvenilir

Güvenlik uzmanları tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa bu uygulama pek güvenli değil. En önemli nedenlerinden birisi de hiç şüphesiz yeni kurulmuş olması. Elbette sadece iOS platformunda yer alması ona bir miktar güven sağlıyor. Ancak bu güven pek uzun süreli olmayacak gibi görünüyor.

Güvenlik uzmanı Robert Potter tarafından yapılan açıklamalarda yeni ve küçük sosyal medya platformlarına karşı tetikte olunması gerektiği söylendi. Bu tür uygulamalar henüz kendisini toparlayamadığı için güvenlik açıklarına neden oluyor. Uygulama ile ilgili henüz ABD ve diğer ülkeler tarafından açıklama yapılmadı.

Clubhouse Çin “casuslarına” karşı güvenlik önlemlerini artırıyor

Clubhouse ile ilgili tartışmalar devam edecek gibi görünüyor. Peki sizce bu uygulama gerçekten güvenilir mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU