Çinli markalar hızlı şarj konusunda çok ciddi

Anker PowerPort III Pod 65W : Şarj sorununa hızlı çözüm

Çinli üreticileri rekabeti hızlı şarj teknolojilerine kaydırdı. Pek çok modelde hızlı şarj kriteri ön plana çıkartılıyor. Peki önümüzdeki süreçte bu sektördeki lider kim olacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Çinli markalar hızlı şarj konusunda çok ciddi! Son dönemde akıllı telefon pazarındaki rekabetin hızlı şarj teknolojileri üzerine yoğunlaştığını söyleyebiliriz. Bilindiği üzere hala pil tarafında önemli bir çözüm üretilebilmiş değil. Yani şarjı haftalarca giden bir akıllı telefondan söz etmek hala mümkün olmadı.

Akıllı telefonlar hayatımıza gireli 10 yıldan fazla oldu. Bu süre zarfı içerisinde, kameradan ekrana, yonga setinden kablosuz bağlantı teknolojilerine kadar pek çok konuda önemli ilerlemeler kaydedildi. Fakat batarya ve pil tarafında bir arpa boyu yok gidilemedi.

Üreticiler aradan geçen onca yıla rağmen hala kullanıcıların pil sorununu çözebilmiş değiller. Bu sorunu çözemeyen üreticiler farklı bir yol deneyerek, hızlı şarj teknolojilerine yoğunlaştılar. Bu konuda da gerçekten güzel işler çıkarılar.

Anker PowerPort III Pod 65W : Şarj sorununa hızlı çözüm

Çinli markalar hızlı şarj konusunda çok ciddi

Günümüzde hızlı şarj teknolojileri tarafında pek çok telefonun 1 saatin bile altında tam şarja ulaştığını görebiliyoruz. Hatta bazı markalar bu süreyi yarım saatin de altına indirmeye çok yaklaştılar.

Artık kullanıcılar akıllı telefon seçerken desteklediği hızlı şarj teknolojisine de ayrı bir önem veriyor. Çünkü insanlar için zaman değerli. Telefonlarını birkaç dakika şarjda tutarak, birkaç saatlik kullanım süresi elde edebilmeleri önemli. Bu konudaki rekabetin önümüzdeki süreçte daha da artması, biz kullanıcıların daha da yararına olacaktır.

Tesla fabrikaları, COVID yüzünden bir süre daha kapalı kalacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir