Ana SayfaGenelÇin: "Uzaylılardan gelen bir sinyal yakalamış olabiliriz"

Çin: “Uzaylılardan gelen bir sinyal yakalamış olabiliriz”

Çin yönetimi, Sky Eye teleskobunun uzaylılardan gelen bir elektromanyetik sinyal yakalamış olabileceğini açıkladı.

Son yıllarda uzay araştırmaları alanındaki faaliyetlerini yoğunlaştıran Çin, uzaydaki arayışı ile ilgili dikkat çekici bir açıklamaya imza attı. Çinli yetkililer, uzaylı bir medeniyetin izlerine rastlamış olabileceklerini iddia ediyor.

Hatırlayacağınız gibi Çin geçtiğimiz yıl da uzaylılar ile ilgili çarpıcı bir açıklamaya imza atmıştı. Çin Ulusal Uzay İdaresi, Twitter’da yaptığı bir paylaşımla uzayda zeki yaşam keşfettiklerini duyurmuştu. Bu paylaşımı yapan Çin Ulusal Uzay İdaresi hesabı Twitter tarafından doğrulanan bir hesap olmadığı için bu açıklamaya şüpheyle yaklaşanlar olsa da, Amerikan Uzay Komutanlığı ve İngiltere Uzay Ajansı gibi resmi kurumların da bu hesabı takip etmesi, bu hesabın gerçekten de Çin’in Ulusal Uzay İdaresi’ne ait olma ihtimalini kuvvetlendirmişti.

cin teleskop

Bu seferki açıklama ise doğrudan resmi kaynaklardan geliyor. Çin’in resmi Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre “Sky Eye” adını taşıyan dünyanın en büyük teleskobu, Dünya dışında zeki yaşam formlarına ait izlere rastlamış olabilir. Teleskobun uzaylılar tarafından kullanılan teknolojilerin izlerine rastlamış olabileceği söyleniyor.

Konu hakkında konuşan Profesör Zhang Tongjie, Sky Eye teleskobu ile yakaladıkları elektromanyetik sinyallerin uzaylılar tarafından gönderilen sinyaller olabileceğini söylüyor. Benzer sinyaller farklı kaynaklara da sahip olabileceği için kesin bir şey söylemektense kaçınıyor. Bu sinyallerinin kaynağını tespit etmek için araştırma derinleştiriliyor.

Elon Musk Twitter çalışanlarının sorularını cevaplayacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting