Ana SayfaAkıllı TelefonÇentik modası tablet ve bilgisayarlara sıçradı

Çentik modası tablet ve bilgisayarlara sıçradı

İlk olarak telefonlarda karşımıza çıkan çentik modası şimdi de PC ve tabletlerde karşımıza çıkmaya başladı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Çentik modası tablet ve bilgisayarlara sıçradı. Akıllı telefon pazarındaki hemen hemen tüm üreticiler çentik tasarımını benimsemiş durumda. Bu tasarım çizgisinin en büyük avantajı ise ekran alanının daha verimli kullanılmasını mümkün kılması. Özellikle son birkaç senedir çıkan hemen hemen tüm akıllı telefon modellerinde bu tasarımı gördüğümüzü söyleyebiliriz.

Çentik tasarımı akıllı telefonların ardından PC ve tabletlerde de karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Bilindiği üzere Apple yeni tanıttığı MacBook modelinde çentikli bir tasarım çizgisi tercih etmişti. Şimdi ise Samsung bu tasarım çizgisini yeni nesil tabletlerine uyarlamayı planlıyor.

Çentik modası tablet ve bilgisayarlara sıçradı

Çentikle gelen telefonların sayısı günden güne artmıştı. Şimdilerde ise tüm telefon üreticilerinde bu ize rastlamamız mümkün. Aynı durum PC ve tablette de yaşanır mı bilinmez. Fakat fitilin ateşlendiği bir gerçek.

Apple çentik tasarımını PC tarafına taşırken, Samsung ise tabletlere yöneldi. Ortaya çıkan son bilgilere göre Samsung’un üst seviye tableti Galaxy Tab S8 Ultra çentikli bir ekranla gelecek. Böylece tabletin ekran gövde oranı da arttırılmış olacak.

Bu tasarım çizgisinin tabletlere ne derece yakıştığı ise başka bir soru işareti. Sizce çentik tasarımı tabletlerde yaygınlaşmalı mı? Sizlerin bu konu üzerine görüşleri nelerdir?

Grand Theft Auto üçlemesi 11 Kasım’da geliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU