Ana SayfaGenelCardano tüm zamanların en yüksek seviyesinde!

Cardano tüm zamanların en yüksek seviyesinde!

Şu sıralar kripto para piyasasındaki pek çok coin büyük düşüşler yaşarken Cardano imzası taşıyan ADA büyük bir çıkış yakaladı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Kripto para piyasasını yakından takip edenlerin de bildiği üzere Cardano’nun yapısı Ethereum ile benzerlikler içeriyor. İki proje arasındaki en büyük fark ise Cardano’nun PoS sistemine dayanıyor olması. Ethereum ise madencilik faaliyetleri ile yürütülen PoW sistemine dayanıyor.

Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile attığı tweet sonrasında ADA fiyatında önemli bir yükseliş gerçekleşmişti.

Musk attığı tweette BTC’nin tükettiği elektrik enerjisini bahane etmiş ve BTC’nin yüzde 1’i kadar enerji harcayan coinleri araştırdıklarını belirtmişti.

Cardano tüm zamanların en yüksek seviyesinde!

Bu durum ister istemez akıllara Cardano’nun coini ADA’yı getirdi. Bu süreçte coinlerin büyük bir bölümü değer kaybederken ADA ise önemli oranda artış yakaladı.

Hatta bu durumu şu şekilde nitelendirmemiz de normal. ADA’nın fiyatı uzun bir süredir 2 doların altında sıkışıp kalmıştı. Hatta bir dönem 1.1 dolara kadar da düşmüştü. Fakat şu sıralar ADA fiyatı 2.2 doların da üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

ADA’nın fiyatındaki bu artışı Elon Musk’ın BTC ile ilgili attığı tweet ile ilişkilendirmemiz çok da yanlış olmayacaktır.

Dip not olarak belirtelim. Bu ve diğer kripto para içeriklerindeki verdiğimiz bilgiler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Ethereum madenciliği bitiyor! İşte tarih!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU