Captain Marvel 1 milyar dolarlık hasılata çok yakın!


Avengers Endgame öncesi vizyona giren son Marvel filmi olan Captain Marvel, şimdiden 1 milyar dolarlık hasılat barajına ulaştı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Sinema severlerin büyük bir sabırsızlıkla beklediği Avengers Endgame Nisan ayının sonlarına doğru vizyona girecek. Marvel, Avengers Endgame’de hayli önemli bir role sahip olan Captain Marvel’i Mart ayında vizyona sokarak filmin gişede büyük sükse yapmasını sağladı. Çünkü film Endgame’den 4 – 5 ay önce yayınlansaydı pek çok kişi bu filmi sinema yerine evinde izleme imkanına kavuşacaktı. Fakat şimdilik Cpt. Marvel’ı sinema harici bir yerde izlemek pek mümkün değil. Hal böyle olunca filmin gişe hasılatı da hayli kabarık oldu.

Vizyona girdiği günden bu yana ABD’de ve dünyanın pek çok bölgesinde zirvede yer alan Cpt. Marvel, geçtiğimiz hafta sonu rakamlarıyla birlikte toplamda 910 milyon dolarlık hasılata ulaştı. Muhtemelen Cpt. Marvel önümüzdeki hafta 1 milyar dolarlık hasılat barajını da aşacaktır.

Geçtiğimiz hafta en çok izlenen filmler

Captain Marvel geçtiğimiz hafta ABD’de 35 milyon dolarlık hasılatla ikinci sırada yer aldı. Vizyona yeni giren US, 70.25 milyon dolarlık hasılatıyla haftanın en çok izlenen filmi olmayı başardı.

Geçtiğimiz hafta 2 numarada yer alan Wonder Park 9 milyon dolarlık hasılatla 3. sıraya gerilerken, Five Feet Apart da 8.75 milyon dolarlık hasılatıyla 4. sırada yer aldı.

Hayli uzun bir süredir vizyonda olan How to Train Your Dragon: The Hidden World ise 6.53 milyon dolarlık hasılatla en çok izlenen 5. film oldu.

Oyun konsolu dönemi sona mı eriyor?


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin