Cadillac Celestiq EV lüks bir sürüşe öncelik veriyor

Cadillac Celestiq EV

Cadillac sonunda Celestiq için daha fazla ayrıntı verdi ve EV’nin ham güç yerine lükse öncelik verdiği açık. Özel yapım sedanın artık çift motorlu 600HP güç aktarma sistemi, dört tekerlekten çekiş ve 111kWh Ultium pil paketi içerdiği biliniyor.

Cadillac Celestiq EV lüks bir sürüşe öncelik veriyor. Kombinasyon, tahmini 300 millik bir menzille 3.8 saniyede 0-60 MPH sprint sunuyor. Mercedes-Maybach S Class gibi araçlara atıfta bulunan Cadillac’a göre bu, onu “segmentindeki” en hızlı otomobillerden biri yapıyor. EV Lucid Air veya Tesla Model S Plaid sahiplerini kıskançlıktan kıvrandırmayacak, zira onun odağı konfor üzerinde ve bu, bulup bulacağınız en yumuşak sürüşlü elektrikli otomobillerden biri olabilir.

Cadillac Celestiq EV

Celestiq, uyarlanabilir havalı süspansiyonun yumuşaklığını (lüks otomobillerde tanıdık bir görüntü) CT5-V Blackwing’den ödünç alınan hızlı tepki veren Manyetik Sürüş Kontrolü ile birleştiriyor. “Önce Cadillac” Aktif Yuvarlanma Kontrol sistemi, dönüşlerde daha dengeli bir sürüş sağlarken, özel 23 inç jantlar ve lastikler hem hassas yol tutuşu hem de daha az yol gürültüsü vaat ediyor. Aktif bir arka spoyler ve düşük hızda çevikliği artıran “faz dışı” arka direksiyon gibi performansa selamlar var, ancak bu makine pist günleri için tasarlanmamış.

Cadillac Celestiq EV

Cadillac Celestiq EV lüks bir sürüşe öncelik veriyor

55 inçlik gösterge paneli ve değişken renkli “akıllı cam” tavan, imza niteliğindeki özellikler olmaya devam ediyor, ancak dış dünyayı susturmak için uzamsal ses, üç harici hoparlör ve aktif gürültü önleme özelliğine sahip 38 hoparlörlü bir AKG ses sistemi de bekleyebilirsiniz. Ayrıca daha önce lanse edilen Ultra Cruise eller serbest sürüş, 12,6 inç koltuk arkası yolcu ekranları, ayrıntılı LED aydınlatma ve çarpışma kaydı ve hırsızlık algılama sunan yeni bir kamera sistemi de bekleyebilirsiniz. Asistan, Haritalar ve Play Store gibi Google hizmetleri yerleşik.

Cadillac Celestiq EV

Celestiq’in şimdi Aralık 2023’te 300.000 dolar fiyatıyla üretime girmesi bekleniyor. Araç çok zengin alıcıları hedefliyor ve buna şoförü olabilecek insanlar da dahil. Nispeten erişilebilir bir elektrikli Cadillac istiyorsanız, Lyriq’e dönmeniz gerekecek. GM ayrıca Chevy’nin yakında çıkacak olan Silverado pikap ve Equinox SUV gibi daha uygun fiyatlı Ultium tabanlı EV’ler yapıyor, bu nedenle Celestiq ve diğer modeller bütçenizin çok ötesindeyse dışarıda kalmıyorsunuz.

Samsung Galaxy S23, iPhone 13 Pro’nun gerisinde kaldı