Ana sayfa Genel Cadillac elektrikli otomobilini tanıttı

Cadillac elektrikli otomobilini tanıttı

Elektrikli otomobillerin otoyollarda üstünlük sağlamasına henüz vakit var ancak dev otomobil üreticileri tamamen elektrikle çalışan modeller için birbiriyle yarışıyor. ABD’li otomotiv devi Cadillac elektrikli ilk modelini tanıtarak bu yarışa dahil oldu.

Ocak 2019’da bir elektrikli otomobil geliştirdiğini duyuran Cadillac, aracı nihayet tamamladığını duyurdu.

Cadillac elektrikli otomobil yarışına giriyor

Bir crossover olan elektrikli Cadillac’ın lansmanı Nisan ayında National Auto Dealer Association organizasyonunda yapılacak.

Cadillac aynı zamanda farklı elektrikli araçlar üretmek için de BEV3 isimli bir platform geliştirdi. Yeni crossover bu platform üzerine kurulacak ve gelecekteki yeni modeller de bu platformu baz alacak.

Yeni BEV3 platformu, pillerin bir buz kabı gibi araca yerleştirilmesine izin verecek ve bu sayede aracın pil kapasitesini siparişe göre artırıp azaltmak mümkün olacak.

Cadillac bu yeni modeli ile tamamen elektrikle çalışan otomobil üretimine de geçmiş olacak. Sahip olduğu güçlü marka imajı sayesinde de araçlarını pazarlamakta güç çekmeyeceği düşünülüyor. Şirketin planlarına göre 2030 yılına kadar tüm otomobil üretimini elektrikli modellere geçirmiş olacak ve artık benzinli/dizel motorlu araç üretimini sonlandıracak.

NASA 4 yeni uzay görevi için startı verdi

Elektrikli otomobil üretimi her geçen gün daha önemli hale geliyor ve şu anda dünyanın en değerli ikinci otomobil üreticisi, tamamen elektrikli otomobil üreten Tesla şirketi.

Tesla aynı zamanda, elektrikli otomobillerin yollara uygun olmadığının düşünüldüğü yıllarda bu ön yargıyı yenen şirket olarak da tanınıyor. Elektrikli araçların küçük, yavaş, konforsuz araçlar olarak algılandığı dönemde geliştirdiği lüks, hızlı ve güçlü araçlarla elektrikli araçlara bakışı değiştirmişti.

Cadillac elektrikli

 

 

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler