BMW tasarımlı akıllı telefonlar için yeni seçenek

BMW tasarımlı akıllı telefonlar

Akıllı telefon dünyasında bugüne kadar pek çok BMW tasarımlı model gördük. Bu listeye eklenen son isimse Tecno Spark 9 Pro Sport Edition oldu.

BMW tasarımlı akıllı telefonlar için yeni seçenek. Tecno Mobile, akıllı telefon dünyasında kendine yer edinmeye çalışan bir şirket. Bununla birlikte şirketin hem ülkemizde hem de dünya genelinde satışa sunduğu bütçe dostu akıllı telefon modelleriyle bunu başarmaya başladığını söylemek de yanlış olmaz. Ancak bu süreci hızlandırmak isteyen Çinli teknoloji şirketi, BMW ile bir ortaklık anlaşması yaparak yeni bir akıllı telefon modelini piyasaya sürdü.

BMW tasarımlı akıllı telefonlar

Tecno – BMW ortaklığına bakıldığında aslında şartlar son derece açık. Buna göre telefonun teknik özellikleri Tecno’dan tasarımı ise BMW’den sorulacak. Bu kapsamda telefonun tasarımsal özelliklerini geliştirmesi için BMW tarafından görevlendirilen ve Alman otomobil devinin alt şirketi olan Designworks, son derece güzel bir işe imza atmışa benziyor. Peki Tecno Spark 9 Pro Sport Edition teknik özellik olarak neler vadediyor?

BMW tasarımlı akıllı telefonlar

BMW tasarımlı akıllı telefonlar için yeni seçenek

Karşımıza 6,6 inç büyüklüğünde ve 1080 x 2460 piksel çözünürlüğünde Full HD+ LCD ekran ile çıkan telefon gücünü ise MediaTek Helio G85 yonga setinden alıyor. Bu işlemci kümesini 4GB RAM ve 128GB dahili depolama alanı ile destekleyen telefonun arka yüzeyinde 50MP + 2MP + 2MP’lik üçlü bir kamera kurulumu bulunurken, ön yüzeyinde ise 32MP’lik çift LED’li bir selfie kamerası mevcut.

BMW tasarımlı akıllı telefonlar

Elektriksel gücünü 5.000mAh’lık bataryasından alan telefonun ayrıca 18W’lik hızlı şarj teknolojisi desteği sunduğunu da belirtelim. Tecno Spark 9 Pro Sport Edition’ın fiyatı hakkında ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Messi teknoloji dünyasına yatırım yapıyor