Black Panther yıldızı hayatını kaybetti! Peki neden?

black panther yıldızı

Sinemada gişe rekorları kıran Black Panther filminin başrol oyuncusu Chadwick Boseman bugün hayatını kaybetti. Genç yaşında gelen ölüm haberi sinema dünyasını şok etti. Peki Boseman neden öldü?

Marvel dünyasının süper kahraman serisi sinema filmlerinden Black Panther yıldızı Chadwick Boseman bir süredir tedavi gördüğü kolon kanseri nedeniyle 43 yaşında hayatını kaybetti. Pek çok genç okurumuz için 43 “çok ileri” bir yaş olarak görülebilir. Ancak Hollywood’da dev yıldızların çoğu için kariyerleri 40’lı yaşlarında başlıyor. Slyvester Stallone veya Arnold Schwarzenegger için sinemadaki başarılarının başlangıcı 40’lı yaşlarıdır. Chadwick Boseman için de Hollywood’un yeni dev aksiyon yıldızlarından biri olacağı yorumu yapılıyordu.

Black Panther yıldızı hastalığa yenildiğini kabullendi mi?

Chadwick Boseman, 2018 yılında gişe rekorları kıran Black Panther filmde aldığı Kral T’Challa rolüyle büyük beğeni kazanmıştı. Ancak öncesinde de pek çok sinema filminde başarılı roller üstlenmişti. 2016 yılından beri kolon kanseri teşhisi ile tedavi gören Boseman’ın ilk dönemlerde kanseri yeneceği düşünülüyordu. Ancak oyuncu tüm tedavi girişimlerine rağmen kanserin ilerlemesini önleyemedi. Yapımcının açıklamasına göre, hayatını kaybedeceğini anlayan oyuncunun bir süredir tedaviyi bırakarak son zamanlarını ailesiyle geçirmeyi tercih ettiği vurgulanıyor.

black panther yıldızı

Black Panther filmi, 2019’daki Oscar ödüllerinde “En İyi Özgün Müzik”, “En İyi Kostüm Tasarımı” ve “En İyi Yapım Tasarımı” dallarında ödül alarak dikkat çekmişti. Film o yıl törende en çok ödül alan film olmuştu.

Apple’ın arası Facebook güncellemesi yüzünden açıldı!

Peki siz Black Panther filmini seyretmiş miydiniz? Chadwick Boseman’ın performansı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Marvel, çok beğeni toplayan Black Panther kahramının devam filmlerini başka bir aktörle sürdürür mü? Başka bir aktör, Boseman kadar başarılı olabilir mi?