PlayStation 5 çıkış tarihi belli oldu

DualSense

Oyun dünyasının merakla beklediği Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5 için çıkış tarihi belli oldu. İşte detaylar.

2020 oyun sektörü açısından önemli bir yıl olacak. Çünkü bu yılın sonunda yeni nesil konsollar PlayStation 5 ve Xbox Series X raflardaki yerlerini almış olacak.

Hatırlanacağı üzere Sony kısa bir süre önce düzenlediği etkinlikte yeni nesil konsolunu tanıtmıştı. Aslında konsolun teknik özellikleri ve sahip olacağı donanım çok öncesinden biliniyordu. Lakin nasıl bir kasa tasarımına sahip olacağı belli değildi. Nitekim bu tasarım da düzenlenen son PS5 lansmanında ortaya çıktı.

playstation 5 çıkış tarihi

Peki şimdi gelelim asıl soru işaretine. PlayStation 5 çıkış tarihi ne zaman. Bu konu hakknıda şimdiye kadar pek çok iddia ortaya atıldı. Lakin Video Games Chronicle’ın ulaştığı raporlara göre PS5 çıkış tarihi belirlenmiş durumda.

İşte PlayStation 5 çıkış tarihi

VGC tarafından iddia edilen tarih doğruysa PlayStation5  çıkış tarihi Kasım ayı olarak belirlenmiş. Aslına bakılırsa Xbox Series X de Kasım ayında çıkacakmış. Fakat iki konsolun çıkış tarihleri arasında 10 – 15 gün olması bekleniyor.

Microsoft’un elini biraz daha hızlı tutup Xbox Series X’i Kasım’ın hemen başında satışa sunacağı, Sony’nin ise PS5 için Kasım’ın ortalarını bekleyeceği dile getiriliyor. Kısaca özetlemek gerekirse iki yeni nesil konsol da Kasım ayı içerisinde raflardaki yerlerini almış olacak. Merakla bekliyoruz.

PS Plus Türkiye fiyatlarına zam geliyor