Ana SayfaGenelBitcoin rüzgarı arkasına almış gibi görünüyor

Bitcoin rüzgarı arkasına almış gibi görünüyor

Kripto para piyasasının lider ismi Bitcoin, son gelişmelerle birlikte önemli bir ivme kazandı ve üst üste 2. günü de yükselişle tamamladı.

Bitcoin rüzgarı arkasına almış gibi görünüyor. Her ne kadar kripto paraların çıkış noktasında bağımsızlık ve merkeziyetsizlik olsa da, gerçek dünyada piyasaların birbirinden bağımsız hareket edebilmeleri pek mümkün değil. Son zamanlarda Nasdaq hisselerinde yaşanan düşüş ve buna bağlı olarak Facebook, Paypal gibi büyük teknoloji devlerindeki değer kayıplarına paralel olarak gerileme sürecine giren Bitcoin, Amazon’dan aldığı destekle yeniden toparlanma sinyalleri vermeye başladı.

Amazon tarafından açıklanan olağanüstü karlı veriler sonrası önce 40.000’i daha sonra ise 41.000’i geçen ancak 42.000 seviyesinden geri dönen Bitcoin, şu sıralar 41.600 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ancak asıl önemli olan veriyse, uzun süredir artış noktasında bir istikrar sergileyemeyen, düşüş noktasında ise oldukça belirgin bir disiplin içerisinde olan Bitcoin, aylar sonra ilk defa 2 gün üst üste artış yaşadı.

Bitcoin gizliliği ve güvenliği arttırdı!

Bitcoin rüzgarı arkasına almış gibi görünüyor

Şimdi gözler ise, bugünün kapanışında. Uzmanlar, Bitcoin’in bugünü de artışla bitirmesi halinde önümüzdeki hafta için olumlu düşünülebileceği konusunda hem fikir. Ancak her zaman olduğu gibi yine hatırlatmakta fayda var. Daha önceleri de pek çok defa Bitcoin’in artık artış trendine girdiğinin ifade edildiği zamanlarda çok büyük düşüş yaşadığı ya da artık geri gelemez denilen noktalara düştüğünde rekorlar kıracak kadar yüksek seviyelere ulaştığı oldu.

Bu nedenle, özellikle kripto para borsası gibi çok yüksek risk içeren piyasalarda uzman olarak değerlendirilen kişilerin yorumlarını sadece bir fikir olarak görmeli, son karar ise kesinlikle kişinin kendi bilgi, araştırma ve öngörülerine göre verilmelidir.

Apple’ın yeni etkinlik tarihi belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting