Ana SayfaAkıllı TelefonTwitter dislike butonu ne zaman kullanıma sunulacak?

Twitter dislike butonu ne zaman kullanıma sunulacak?

Twitter tarafından geçtiğimiz günlerde kısıtlı sayıda kullanıcıyla test edilen bir özellik, gelen olumlu geri bildirimlerden sonra daha fazla sayıda kişiye sunulacak.

Twitter dislike butonu ne zaman kullanıma sunulacak? Bildiğiniz üzere büyük sosyal medya platformları, yıl içerisinde onlarca özelliği test eder ancak genel itibariyle bunlardan bir tanesini ya yaygın kullanıma sunar ya da onu bile yapmazlar. Yani bir sosyal medya devinin heyecan yaratan bir özelliği test etmesi, o özelliğin kullanıma sunulacağı manasına gelmez çoğu kez. Ancak bu defa öyle olmayacak gibi görünüyor.

Ünlü sosyal medya platformu Twitter, geçtiğimiz günlerde kısıtlı bir iOS kullanıcı grubuyla, “dislike” benzeri bir butonu test etmişti. Bu özellik, Twitter’da paylaşılan bir gönderiye yapılan yorumlara, diğer kullanıcıların eksi puan vermesi mantığına dayanıyor. Bununla birlikte, bu puanlamayı sadece o yorumu yapanlar görebiliyor.

Twitter, platformundaki nefret söylemini azaltmak için yeni bir yol izliyor

Twitter dislike butonu ne zaman kullanıma sunulacak?

Bir gönderinin kaç eksi değerlendirme aldığını, asıl gönderiyi yapan yani tweet’ine cevap yazılan kişi de dahil olmak üzere yorumu puanlanan kullanıcının dışındaki kimse göremiyor. Elbette ki bu durum, özelliğin şu an ki hali. Ancak bu haliyle teste tabi tutulan özellik, test grubundaki kullanıcılardan oldukça iyi geri bildirimler almış olacak ki Twitter test grubunu önemli bir büyüklüğe çıkaracağını ve burada da güzel geri bildirimler alınması halinde kalıcı olarak tüm kullanıcıların beğenisine sunacağını açıkladı.

Elbette Twitter’da böylesi bir yenilik görmek, uzun zamandır benzer bir kullanım tecrübesi sunan sitenin değişik bir havaya bürünmesi açısından güzel. Bununla birlikte özelliğin özellikle eksi puan sayısının başkaları tarafından da görülmesi açısından güncellenip güncellenmeyeceği büyük merak konusu.

Meta sanal dünyadaki tacizleri mercek altına alıyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting