Ana SayfaGenelBitcoin madenciliği hala talep görüyor

Bitcoin madenciliği hala talep görüyor

Her ne kadar çıkarılacak olan Bitcoin miktarı günden güne azalıyor olsa da hala bu iş için önemli oranda yatırım yapan şirketler mevcut. Öyle ki tüm olumsuzluklara rağmen hala milyon dolarlar harcayarak madencilik cihazı almaya devam ediyorlar.

Bitcoin madenciliği hala talep görüyor. Kripto para denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 45.000 dolar seviyesini aşarak yeni bir seviyeye daha imza atmıştı. Şimdilerde 40000 doların üzerinde kalmaya çalışan Bitcoin, hala madencilik tarafında yatırım almaya da devam ediyor.

Bitcoin madenciliği

Kripto paralarla ilgilenenlerin de bildiği üzere Bitcoin eskiden GPU ile yani ekran kartları ile çıkartılabiliyordu. Fakat sonradan gelen güncellemeler ile Bitcoin miningi AsicMiner isimli özel cihazlarla yapılmaya başlandı. Bu cihazların fiyatları ise sizin de tahmin edebileceğiniz üzere hayli pahalı.

Bitcoin madenciliği

Bitcoin madenciliği hala talep görüyor

Bitcoin madenciliğinde artık sona gelindiği iddiaları bu coine olan ilginin azalmasına neden olmuş gibi görünmüyor. Geçtiğimiz günlerde Çinli bir kurumsal şirket 120 milyon dolar yatırım gerçekleştirerek binlerce AsicMiner cihazı satın aldı.

Dip not olarak belirtelim. Bu cihazların tek işlevi Bitcoin madenciliği yapmak. Yani GPU ile madencilikte olduğu gibi farklı işlevler için kullanamıyorsunuz.

Bitcoin madenciliği

Bitcoin madenciliği için yapılan bu devasa yatırımlar henüz BTC madenciliğinin bitmeyeceğinin en büyük ispatı diyebiliriz. Zira kimse 1 – 2 sene içerisinde sona erecek olan bir trend için bu kadar büyük yatırımlarda bulunmaz.

Bu arada hali hazırda GPU ile yapılan en büyük madenciliğin ETH yani Ethereum madenciliği olduğunu da belirtelim.

Vivo X Fold, Vivo X Note ve Vivo Pad cihazları yarın tanıtılıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting