Bitcoin fiyatı gelen satışların etkisi altında kaldı

340 milyon sterlin değerinde Bitcoin'i yanlışlıkla kaybetti!

Çok uzun bir sürenin ardından 20 bin dolar barajını aşarak 23 bin dolara doğru yelken açan Bitcoin, gelen satışların ardından 22 bin dolar seviyelerinde takıldı. Peki BTC önümüzdeki süreçte tekrardan yükselişe geçecek mi? İşte detaylar.

Bitcoin fiyatı gelen satışların etkisi altında kaldı. Ocak ayı kripto para sektörü açısından hayli renkli geçiyor diyebiliriz. Pek çok kripto para birimi uzun aradan sonra ilk defa önemli yükselişler gördü. Bu da yatırımcıların kripto paralara olan ilgisini tekrardan arttırdı.

Bitcoin 5 yıl sonra

Piyasayı az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere 2021 yılı Mayıs ayında pek çok kripto parada rekor gelmişti. Bu rekorun ardından ise büyük  bir düşüş başlamıştı. Pek çok kişi bu düşüşün ayı sezonuna işaret ettiğini söyledi. Fakat düşüş trendi sanıldığı kadar uzun sürmedi.

Mayıs ayının ortalarında başlayan süreç, 2022’de de devam etti. Fakat 2023 ile birlikte kripto paralarda güçlü bir toparlanma sinyaline tanıklık ettik. Bu toparlanma sonrasında 2024 sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.

Bitcoin

Bitcoin fiyatı gelen satışların etkisi altında kaldı

Bitcoin son ATH’yi 2021 Mayıs ayında görmüştü. BTC 64 bin dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Ne olduysa sonrasında oldu. BTC bir anda 18 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Diğer altcoinler de BTC’yi takip etti. Sonuç olarak kripto para piyasasında düşüş trendi başladı.

WhatsApp kripto paralarla

Şimdiler de ise BTC yeni yükselişler yaşıyor. Son olarak geçtiğimiz hafta 23 bin dolar seviyesini göre BTC bu noktada biraz satış baskısı yedi. Gelen satışların ardından 22 bin dolar seviyelerine gerileyen BTC’de baskının bittiği iddia ediliyor. Bekleyip göreceğiz. Bu arada dip not olarak belirtelim. Yatırım tavsiyesi değildir. Bitcoin fiyatı gelen satışların etkisi altında kaldı.

Blizzard Çin’den tamamen çekiliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir