Ana SayfaGenelBitcoin fiyatı adeta dibi gördü!

Bitcoin fiyatı adeta dibi gördü!

Kripto para dünyasının lider ismi Bitcoin, yatırımcılarının hiç de istemeyeceği bir rekora imza attı. Hatta her hafta bu rekorunu tazelediğini de söyleyebiliriz.

Bitcoin fiyatı adeta dibi gördü! Kripto para borsasına girilmemesi gerektiğini, bu borsanın büyük riskler içerdiğini söyleyenlerin ellerini ovuşturduğu, kripto paraların geleceğin teknolojisi olduğunu ve aynı zamanda büyük fırsatlar barındırdığını söyleyenlerin gözlerinin yaşlandığı günlerden geçiyoruz. Bu durumun sebebi ise tabi ki 8 haftadır, haftayı kırmızı mumla kapatan Bitcoin.

Bitcoin fiyatı

Tam 2 ay önce 47 bin dolar seviyelerine kadar çıkarak, yatırımcılarının gözlerinin ışıldamasına sebep olan kripto para borsasının lider ismi, o tarihten itibaren önlenemez ve durdurulamaz bir düşüş trendine girdi. Öyle ki, bu son düşüş trendine kadar en fazla 6 haftayı üst üste kırmızı mumla kapatan Bitcoin, geçtiğimiz hafta 7 haftalık periyotla kırdığı rekoru, dün itibariyle 8 haftaya taşıdı.

Bitcoin fiyatı

Bitcoin fiyatı adeta dibi gördü!

Tabi kripto para borsasının genel olarak bir düşüş trendi içerisinde olduğunu da söyleyelim. Bu düşüş trendinin arkasında yatan sebepler ise tabiri caizse saymakla bitmez. Önce Rusya-Ukrayna savaşıyla tedirgin olan piyasalar, daha sonra FED faiz artırımı ve buna bağlı olarak da bilançoların daraltılması haberleriyle irkilmiş, son LUNA skandalıyla da hepten sarsılmıştı.

Bitcoin fiyatı

Aslında düşüşün sadece kripto para borsalarında olduğunu söylemek de bu piyasaya yapılmış bir haksızlık olacaktır. Örneğin, Amerika merkezli teknoloji şirketlerinin paylarının işlem gördüğü Nasdaq’ın da tam 7 haftadır üst üste kırmızı mum yaktığını hatırlatalım. Ne diyelim, kim bilir bu gidişin dönüşü olacak mı?

Bill Gates kripto para yatırımları hakkında konuştu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting