Bitcoin ne zaman yükselecek? İşte uzmanların tahmini

Bitcoin yatırımcıları bu detaya fed

Dünyanın en büyük kripto para birimlerinden bir tanesi olarak bilinen Bitcoin, ne zaman yükselecek? Uzmanlar bu konuda çok farklı fikirlere sahip.

Dünya genelinde çok ciddi bir yatırımcı sayısına sahip olan Bitcoin ne zaman yükselecek? Herkes bu sorunun yanıtını ararken dilerseniz bizler de uzmanların yorumlarına bir göz atalım. Hepsinden önce kripto para birimlerinin nasıl bir yol izlediklerine de dikkat etmek gerekiyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak tanınan Bitcoin son zamanlarda gerçekten de anlaşılamayacak hareketler yapıyor. Ayrıca herkesin bu konuda farklı tahminleri var.

Bitcoin yükselecek mi? Kafalar karışık

Koronavirüs salgını ile birlikte çok ciddi bir düşüş yaşayan ve 6 binli seviyelere kadar gerileyen Bitcoin, şimdilerde yeniden toparlanmaya çalışıyor. Ayılar ve boğaların büyük savaşına tanık olduğumuz şu son günlerde, her an her şey olabilir. 

Bitcoin ne zaman yükselecek

Haziran ayının başlarına kadar 10 bin dolar seviyelerini gören Bitcoin şimdilerde yine 9400 dolara kadar geriledi. Şu son haftada ise 8800 doları gördü. Genel grafiğe bakıldığında neredeyse her hafta 8700 dolar seviyesine indikten sonra yeniden 9600 civarına kadar çıktığı anlaşılıyor. Görüldüğü kadarıyla ayı piyasası ve boğa piyasası büyük yarış içerisinde. Ayı piyasası Bitcoini 7 bin dolar seviyelerine kadar çekmeye çalışırken, boğa piyasası ise 10 bin doların üzerine çıkarmaya çalışıyor. Her ikisi arasında şu anda büyük bir çekişme olduğunu söyleyebiliriz.

Renk yönetimi uzmanı Light Illusion ile iş birliği yaptığını duyurdu

Alt coinlere baktığımızda ise genel olarak stabil bir hareketin olduğu görülüyor. Atom, Ripple ve XLM gibi kripto paralar neredeyse hiç hareket etmiyor. Örneğin atom son 4 gündür 2.7 dolar seviyelerinde. Bazı uzmanlar 10.000 dolar seviyesinin 2 hafta içerisinde aşılacağını söylerken kimileri de Eylül ayına kadar büyük bir düşüşün geleceğini tahmin ediyor. Haziran ayı içerisinde Bitcoin ile ilgili her şey daha çok netleşecek. Sizce Bitcoin piyasasında nasıl bir değişiklik yaşanabilir? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.