Bitcoin fiyat tahminleri güncellenmeye devam ediyor: Mahallenin delisi oldu

Bitcoin gizliliği ve güvenliği arttırdı! spot

Bitcoin fiyat tahminleri güncellenmeye devam ediyor. Özellikle son dönemlerde çok tuhaf hareketler yapmaya başlayan bu kripto para devi yatırımcıların yakın takibinde. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen ayrıntılara birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin, fiyat tahminleri ile gündemde. Sürekli olarak güncellenen tahminlere bakacak olursak boğa koşusu biraz ertelenebilir. 2017 yılında tarihi boğa koşusu gerçekleşti ve kripto para devi 20 bin dolar seviyelerine kadar çıktı. Bu gerçekten de hiç Beklenmeyen bir hareketti.

2021 yılında ise Bitcoin yine benzer hareketler yaptı. 64 bin dolar düzeyini daha senenin başlarında yakaladı. Hemen ardından sert bir düşüş ile 28 bin dolara kadar geriledi. Şimdilerde 58 bin doları aşmaya çalışıyor. Ancak karşılaştığı direnç onu sürekli olarak aşağılara indiriyor. Birçok analist bu nedenle boğa tahminlerini ertelemek zorunda kaldı.

Bitcoin fiyat tahminleri geriye çekildi

Kripto para analistlerinden bazıları çok sıkı boğa hayranı. Onlar için 2021 yılının Aralık ayında Bitcoin 170 bin dolar seviyesine kadar çıkabilir. Ancak şu anki duruma bakıldığında bunun neredeyse imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar çok hızlı bir şekilde değişen piyasa olsa bile yine de koşullar değişti.

Bitcoin fiyat tahminleri

Yeni kapanma korkusu ve ekonominin olumsuz yönde etkileneceği düşüncesi Bitcoin ile ilgili tahminleri geriye çekti. 2021 yılının sonları için şimdilik 70 bin dolar teorisi ortalıkta dolanıyor. Korku ve açgözlülük endeksi incelendiğinde ise aşırı bir korku olduğu görülüyor. Bitcoin fiyat tahminleri bu nedenle daha düşük düzeylerde kalıyor.

Bitcoin korku endeksi toparlanıyor: Yatırımcılar daha cesur

Kripto para değerinin yükselmesi aynı zamanda diğer dijital varlıklarda da değişim getiriyor. Bu nedenle herkesin gözü Bitcoin tarafından yapılacak hareketlerde. Peki sizin Bitcoin ile ilgili yıl sonra hedefleriniz neler?