Bing iki günde bir milyondan fazla kullanıcı çekti

Microsoft Bing

ChatGPT entegrasyonunun ardından yapay zeka destekli arama motoru olarak yeniden lanse edilen Bing, iki günde bir milyondan fazla kullanıcı çekti.

Bildiğiniz gibi Amerikalı teknoloji devi Microsoft’un arama motoru Bing, yıllardır Google’ın gölgesinden kurtulamıyordu. Bu durumun bir gün değişmesi de imkansıza yakın görünüyordu. Ancak son döneme damga vuran yapay zeka uygulaması ChatGPT’nin oyuna dahil olması bir anda dengeleri değiştirdi. Microsoft’un da yatırımcısı olduğu OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT’nin Microsoft Bing’e entegre edilmesi, arama motorunu bir anda eskisinden çok daha popüler hale getirdi.

Hatırlarsanız ChatGPT entegrasyonunun ardından Bing’in bir anda en çok indirilen uygulamalar arasına girdiği haberini kısa süre önce sizinle paylaşmıştık. Uygulama mağazalarındaki yükselişi dikkatlerden kaçmayan arama motorunun ne kadar popüler hale geldiği, yayınlanan son verilerle de desteklendi.

Microsoft yeni nesil Bing'i, ChatGPT'den "çok daha güçlü"

Microsoft yöneticisi Yusuh Mehdi, arama motorunun yapay zekadan güç alan yeni versiyonunu denemek için daha şimdiden bir milyondan fazla kişinin kayıt olduğunu açıkladı. Üstelik Mehdi, bu önemli kilometre taşını 48 saat gibi kısa bir sürede aştıklarını söyledi. Microsoft yöneticisi tarafından paylaşılan bu veriler, ChatGPT entegrasyonundan sonra Bing’e ilginin ne kadar arttığını tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

Microsoft’un arama motorunun bu ani yükselişi sonrası Google üzerindeki baskı daha da artmış durumda. Bir dönem arama motorlarının kralı olan Google’ın tahtını korumak için bir an önce kendi yapay zeka uygulamasının da aynı kabiliyetlere sahip olduğu konusunda kullanıcıları ikna etmesi gerekiyor.

EA Sports, Premier Lig ile anlaşmak üzere