Ana Sayfa Genel Bilim Kurulu kısıtlamalar konusunda şimdilik umutsuz

Bilim Kurulu kısıtlamalar konusunda şimdilik umutsuz

Her geçen gün daha fazla artış gösteren vakalar karşısında bilim kurulu kısıtlamalar ile alakalı konuştu. Yapılan açıklamalar pek iç açıcı değildi.

Bilim kurulu kısıtlamalar ile ilgili bazı önemli detaylar verdi. Dünya genelinde 70 milyondan fazla kişiye bulaşan koronavirüs, herkesin ana gündem maddesi durumunda. Vaka sayıları ile birlikte can kayıplarının da artış göstermesi bu durumu daha kesin hale getiriyor. Bilim kurulu yine bazı önlemleri ana gündem maddesi yaparak açıklamalarda bulundu.

Türkiye ile birlikte tüm dünya büyük bir savaşa girdi diyebiliriz. Bu savaşta korunmak için mutlaka maske ve sosyal mesafe kurallarına uymak gerekiyor. Ancak bunların yeterli olacağını söylemek mümkün değil. Tüm bunlara ek olarak aşı konusunda da önemli bir gelişme sağlanması gerekiyor. Bilim kurulu ise özellikle Türkiye konusunda pek umutlu değil.

Bilim kurulu önlemler ile ilgili neler söyledi

Bilim kurulu tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında, alınan önlemlerin net sonuçlar verip vermeyeceği tam olarak anlaşılamıyor. Her gün 30 bin civarında vakanın açıklandığı ülkede bu pek sürpriz olmadı.

bilim kurulu kısıtlamalar

bilim kurulu tarafından yapılan açıklamada, İstanbul ve Ankara’da düşüşler yaşandığı ancak tam olarak netice vermediği ifade edildi. Sokağa çıkma yasağının bile uygulamasına rağmen henüz istenilen sonuçlar ortaya çıkmadı. Ayrıca Hatay gibi şehirlerde yoğun bakım kapasitelerinin dolması tedirginlik seviyesini artırıyor.

Bilim kurulu şu an hem aşı hem de önlemler ile alakalı düzenlemeler yapıyor. Muhtemelen önümüzdeki günlerde daha sert tedbirler açıklanacak. Peki sizce alınan önlemler neden bir türlü başarıya ulaşamıyor? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting