Bentley ilk elektrikli otomobili hakkında önemli detaylar paylaştı

Bentley

Bentley, bir süredir üzerinde çalıştığı ilk elektrikli otomobilinin özellikleri ve tasarımı hakkında önemli detaylar paylaştı.

Bildiğiniz gibi son yıllarda elektrikli otomobiller, otomobil sektörünün önemli bir parçası haline gelmiş durumda. Özellikle Elon Musk’ın kurucusu olduğu Tesla Motors’un bu alanda yakaladığı büyük başarı, diğer şirketleri de bu alan girmeye ikna etti. Böylece yıllardır otomobil sektörünü domine eden pek çok şirket bir bir elektrikli otomobil alanına adım attı.

Tarihinde ilk kez elektrikli otomobil alanında bir araçla temsil edilecek bu köklü otomobil üreticilerinden biri de İngiliz otomobil üreticisi Bentley. İngiliz otomobil üreticisi, ilk elektrikli otomobili hakkında merak edilen detayları paylaştı.

bentley ev 3

Automotive News Europe’a röportaj veren Bentley CEO’su Adrian Hallmark, henüz ismini açıklamadıkları elektrikli otomobillerinin 1400 beygir gücünde olacağını açıkladı. Şirketin elektrikli otomobili sıfırdan yüze 1.5 saniyede çıkacak.

2025 yılında çıkması beklenen otomobil, bugün çıksa dünyanın en çabuk hızlanan arabası olurdu. Şu anda dünyanın en hızlı kalkış yapan arabası unvanı Rimac Nevera’nın elinde. Rimac Nevera, sıfırdan yüzde 1.85 saniyede çıkıyor. Ancak tabii 2025’e kadar Rimac Nevera’dan daha hızlı kalkış yapan arabaların geleceğini tahmin ediyoruz. Yine de Bentley elektrikli otomobilde 1.5 saniyelik performansıyla en hızlılardan biri olacak gibi görünüyor.

Elektrikli otomobillerinin tasarımına da değinen Adrian Hallmark, pek çok rakiplerinin aksine yeni araçlarına elektrikli otomobil görüntüsü vermeye çalışmayacaklarını söyledi. İngiliz otomobil üreticisinin elektrikli otomobili de markayla özdeşleşen klasik tasarıma benzer bir görüntüye sahip olacak.

bentley ev 2

iPhone 14, 13 Eylül’de çıkabilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir