Elon Musk Twitter flörtünde sona gelindi

Twitter ortak tweet özelliği

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almak için yaklaşık 45 milyar dolar ödemeyi kabul ettiğini bilmeyen yok. Ancak ünlü milyarderin son açıklamaları kafaları karıştırdı.

Elon Musk Twitter flörtünde sona gelindi. Dünyanın en zengin insanı konumunda olan ve sahip olduğu markalar sayesinde bu unvanını uzun bir süre daha koruyacak gibi görünen Elon Musk, son hamlesiyle belki de kendini oldukça zor duruma düşürmüş olabilir. Bildiğiniz üzere, önce Twitter hisselerinin ufak bir kısmını satın alan, daha sonra ise kalan bütün hisselerine talip olan Elon Musk, nihayet amacına ulaşmış ve yaklaşık 45 milyar dolar karşılığında Twitter’ın tek sahibi olmayı garantilemişti.

Elon Musk Twitter

Bununla birlikte prosedür aşamasına geçildiği sırada yine Twitter üzerinden bir açıklama yapan ünlü milyarder, Twitter alımını durdurduğunu bunun sebebinin ise ünlü sosyal medya platformunda bulunan bot hesapların sayısının çok fazla olması olduğunu belirtti. Tabi bundan sonra açıklamalarına devam eden Elon Musk, Twitter’daki bot sayısının nasıl hesaplandığını öğrendiğini ve bunu herkesin yapabileceğini ifade etti.

Elon Musk Twitter

Elon Musk Twitter flörtünde sona gelindi

Bu açıklamalar karşısında sessiz kalmayan Twitter CEO’su Parag Agrawal, yine platform üzerinden oldukça uzun bir açıklama paylaştı. Özetle; spam hesapların insanların gerçek deneyimlerini olumsuz etkilediğini ve bunun farkında oldukları için sayılarının olabilecek en alt seviyeye indirmek için ellerinden geleni yaptıklarını ve bu kapsamda da her gün en az 500 bin spam hesabın kapatıldığını söyledi. Sözlerine Twitter’daki spam hesap oranı hakkında bilgi vererek sürdüren Twitter CEO’su bu oranın %5 civarında olduğunu belirtti.

Elon Musk Twitter

Agrawal’ın son sözü ise Elon Musk’a yönelikti. Öyle ki Agrawal bu hesaplamanın yapılabilmesi için birtakım gizli verilerin kullanılması gerektiğini, bu verilerin ise yalnızca Twitter’da bulunması nedeniyle herkesin bu hesabı yapamayacağını söyledi.

Tabi bu açıklama karşısında hemen bir yanıt veren Elon Musk ise, sayının Agrawal’ın açıkladığının çok üzerinde olduğunu ve kendi tahminine göre %20 civarına ulaştığını söyledi. Tesla CEO’su en önemli kısmı ise sona bıraktı: “Açıkladığın %5’lik oran kanıtlanana kadar bu anlaşma ilerlemeyecek.”

Twitter şimdi Spaces sekmesini Android’de de test ediyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir