Barselona’da bitkilere konser verildi ve harika bir video paylaşıldı

edgwegew

İspanya’da koronavirüs salgını etkilerinin azalmasıyla açılan Gran Teatre del Liceu Opera Salonu’nda farklı bir konsere imza atıldı.

İspanya’nın Barselona kentindeki Gran Teatre del Liceu Opera Salonu tekrar açıldı ve ilk konser verildi. Biraz ilginç olan ise, ilk konserin insanlar için değil, bitkiler için verilmiş olması. Gerçi müziği kim sevmez ki? Biz insanlar severiz, evet, ama yapılan çeşitli araştırmalar da gösteriyor ki bitkiler ve hayvanlar da müziği seviyor.

Barselona’daki Gran Teatre del Liceu Opera Salonu geçtiğimiz günlerde tekrar açıldı. Biliyorsunuz, koronavirüs salgını sebebiyle pek çok önlem alındı ve pek çok etkinlik iptal edildi, pek çok şirket kapatıldı. Şimdilerde ufak ufak normalleşmeye çalışıyoruz hepimiz, tabii bu salgın yakamızı bırakırsa.

Salgına inat, Gran Teatre del Liceu Opera Salonu’ndaki ilk konser de sold out, yani kapalı gişe olarak gerçekleştirildi. Konser salonunda tam 2,292 tane bitki vardı, evet doğru okudunuz. Bu konser, bir nevi “doğaya armağan” olarak bitkiler için gerçekleştirildi.

Tüm dünyada pek çok sanatçı, farklı ve yenilikçi organizasyonlar için fikirler yürütüyor, çalışmalar yapıyor. Sanırız İspanya’da gerçekleştirilen bu etkinlik de en farklı ve etkileyici etkinliklerden bir tanesi oldu.

Eğer konseri merak ediyorsanız, YouTube’a eklenen yaklaşık 9 buçuk dakika uzunluğundaki videoya göz atmanızı tavsiye ederiz. Videoya aşağıdaki pencere aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

İyi seyirler.

Türkiye genelinde havaalanlarında koronavirüs test merkezleri açılıyor

Koronavirüs etkisi tüm dünyada sürüyor. Yakın bir zamana kadar ülkemizdeki vaka sayılarında düşüşler vardı, ancak bazı kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte vakalarda tekrar artışın yaşanması endişeye yol açtı. Tabii bu sebeple yeni önlemler de arka arkaya alınıyor.

Sputnik Türkiye’de yer verilen haberde, yakın bir tarih itibarıyla ülkemizdeki yoğun havaalanları başta olmak üzere, tüm havaalanlarında kovid-19 test merkezleri kurulacak ve hizmet vermeye başlayacak. Bu sayede hem vatadaşların hem de turistlerin sağlık durumları hızlıca kontrol edilerek önlemler alınabilecek.

konser

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, koronavirüs önlemleri bakımından Türkiye’nin Avrupa standartlarında en güvenli ülke olduğunu belirtirken, aynı zamanda Kovid-19 test merkezlerinin açılış tarihleri hakkında da bilgi verdi.

Buna göre koronavirüs test merkezleri yoğun havaalanlarında 1 Temmuz’a, diğer havaalanlarında da 15 Temmuz’a kadar açılarak hizmet vermeye başlayacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir