Ana SayfaGenelInstagram'a "ilgilenmiyorum" butonu geliyor

Instagram’a “ilgilenmiyorum” butonu geliyor

Instagram, kullanıcıların uygulamada görecekleri gönderileri kontrol edebilmeleri için bir “ilgilenmiyorum” butonu eklemeyi planlıyor.

TikTok’un gitgide daha popüler hale gelmesi sebebiyle zirvedeki yeri tehdit altına giren Instagram, rakibine karşı elini güçlendirmek için platformunda önemli değişiklikler yapmaya devam ediyor.

Instagram’ın TikTok’a daha çok benzemesini sağlayacak yeni özellikleri kullanıcılardan gelen tepkiler üzerine geri çeken Meta, bunlardan vazgeçmiş olsa da uygulamayı yenilemekten vazgeçmiş değil. Uygulamaya bu kez de bir “ilgilenmiyorum” butonu eklenmesi gündemde.

Sosyal medyada çocukları

Instagram’a eklenecek bu “ilgilenmiyorum” butonu, kullanıcıların akışlarında ve “explore” yani “keşfet” sayfasında gördükleri gönderiler arasında ilgilerini çekmeyenleri Meta’ya bildirmesine olanak sağlayacak. Bu da algoritmanın bir daha böyle gönderiler göstermemesi için uygulamaya yardımcı olacak. Sonuç olarak kullanıcılar, akışta karşılarına çıkacak gönderiler üzerinde daha çok kontrol sahibi olacak. Meta böylece kullanıcıların ilgilerini çekecek içeriklere daha rahat ulaşacağını umut ediyor.

Şimdilik sınırlı sayıda kullanıcıyla test edilen bu yeni özelliğin yakın zamanda uygulamadaki yerini alması bekleniyor. Öte yandan Meta, önerilen gönderiler konusunda da kullanıcılara daha fazla kontrol verecek başka bir özellik de hazırlıyor. Bu özellik kullanıcıların belli başlı etiketlere ya da açıklamalara sahip gönderileri otomatik olarak kısıtlamasına imkan sağlayacak. Ancak bu özellik henüz test aşamasına geçmiş değil. Bu yüzden ne zaman geleceği şimdilik bilinmiyor.

Yeni Mafia oyunu duyuruldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting