Apple yeni M2 yongaları ile çalışan üst düzey Mac’leri test ediyor

Apple, yeni MacBook Pro'ları bu sonbaharda piyasaya sürebilir

Apple’ın birkaç gün içinde Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) yeni ürünlerden oluşan bir koleksiyonu piyasaya sürmesi bekleniyor ve bunlardan ikisi yeni Mac masaüstü bilgisayar olabilir.

Apple yeni M2 yongaları ile çalışan üst düzey Mac’leri test ediyor. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre teknoloji devi, şirketin henüz duyurmadığı yeni M2 Max işlemcisi ve M2 Ultra çipiyle çalışan birkaç üst düzey Mac’i test ediyor.

Apple Nisan ayında 15.5 İnç MacBook Air'i piyasaya sürecek

Hatırlarsanız Apple, M2 Max’i 14 ve 16 MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarında ve ayrıca Mac mini bilgisayarında bu yılın başlarında piyasaya sürdü. Çipli masaüstünün 8 yüksek performanslı çekirdeğe, 4 verimli çekirdeğe ve 30 grafik çekirdeğine sahip olacağı bildiriliyor. Ayrıca 96 GB RAM‘e sahip olacak ve kutudan çıkar çıkmaz şirketin bilgisayarlar için en son yazılımı olan macOS 13.4’ü çalıştıracak.

M2 Pro ve Max çipli Apple MacBook Pro'lar bu sonbaharda geliyor!

Apple yeni M2 yongaları ile çalışan üst düzey Mac’leri test ediyor

Bu arada, duyurulmamış M2 Ultra yongasının, iki kat daha fazla işlemci çekirdeği ile ikisi arasında daha güçlü bir seçenek olması bekleniyor. Spesifik olarak, çipin 16 yüksek performans, 8 verimlilik ve 60 grafik çekirdeğine sahip olması bekleniyor ancak Bloomberg şirketin 76 grafik çekirdeği ile daha güçlü bir sürüm sunacağını söylüyor. Hatta Apple’ın bilgisayarı M2 Ultra ile 64 GB, 128 GB ve 192 GB bellek yapılandırmalarında test ettiği bildiriliyor.

MacBook Air

Gurman ayrıca, M2 Ultra’nın başlangıçta hala Intel işlemcileri kullanan Mac Pro’nun gelecekteki sürümleri için tasarlandığını söylüyor. Ancak Mac Uzmanları kod adı Mac 14,8 olan M2 Max ve M2 Ultra yongalarına sahip yeni üst düzey masaüstü bilgisayarları Mac 14,13 ve Mac 14,14 kod adlarıyla test ediyor. Muhtemelen bu, tamamen farklı bir masaüstü bilgisayar ya da şu anda M1 Max veya M1 Ultra tarafından desteklenen Mac Studio’nun yeni modelleri oldukları anlamına geliyor. Apple yeni M2 yongaları ile çalışan üst düzey Mac’leri test ediyor.

Google Cüzdan, fotoğraf çekerek kart eklemenize izin verecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir