Google Cüzdan, fotoğraf çekerek kart eklemenize izin verecek

Google Cüzdan, fotoğraf çekerek kart eklemenize izin verecek

Google Cüzdan yakında kartın bir fotoğrafını çekerek geçişleri cüzdana kaydetme seçeneğini ekleyecek. Bir barkod veya QR kod olduğu sürece, rahatlık ve yedekleme için Android telefonunuzda yeni bir seçeneğe sahip olacaksınız. İşte tüm detaylar.

Google, dijital kimlikleri desteklemede de Apple ile eşleşiyor. Bugün itibariyle, Maryland sakinleri sürücü belgelerini ve kimlik kartlarını Android 8 veya daha yenisini kullanan herhangi bir cihazda Google Cüzdan uygulamasına ekleyebilir. Arizona, Colorado ve Georgia sakinleri önümüzdeki aylarda bu seçeneğe sahip olacak. Halihazırda bazı havalimanlarında TSA PreCheck hatları için Maryland kimliklerini kullanabilirsiniz, ancak bu yıl içinde yapılacak bir yükseltme, çevrimiçi hesapları doğrulamak veya Turo aracılığıyla araba rezervasyonu yapmak için dijital kimlikleri kullanmanıza izin verecek.

Google Cüzdan, fotoğraf çekerek kart eklemenize izin verecek

Sağlık sigortası kartları da ABD’de Humana ve Birleşik Krallık hükümetinin HMRC uygulaması aracılığıyla Wallet’a geliyor. Bu kartlar hassas bilgiler içerdiğinden, kullanmak istediğinizde telefonla oturum açarak (parmak iziniz gibi) doğrulama yapmanız gerekir. Bu yılın ilerleyen saatlerinde, Google Cüzdan’a kurumsal rozetler ekleyebilirsiniz.

Ayrıca, etkinleştirildiğinde geçişlerinizi Google’ın Mesajlar uygulamasından almanın bir yolunu bulacaksınız. Chatbot kullanarak bir uçuş veya tren yolculuğunda check-in yapabilir ve uygulamadan çıkmadan bir Cüzdan kartı alabilirsiniz. Bu, başlangıçta İspanyol tren operatörü Renfe ve Vietnam Havayolları aracılığıyla gezginler için geçerli olacak, gurmeler ise TagMe gibi platformlar aracılığıyla restoran rezervasyonu yapabilecek.

Huawei yeni dizüstü bilgisayar modelleri Avrupa raflarında boy göstermeye başladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir