Ana SayfaAkıllı SaatApple Watch Series 8 selefinden ne kadar üstün? İşte yanıtı

Apple Watch Series 8 selefinden ne kadar üstün? İşte yanıtı

Gelenek olarak Apple, Eylül etkinliğinde yeni bir Apple Watch’ın kapağını kaldırıyor. Söylentiler, Apple Watch Series 8’in geçen yılki model için çoğunlukla yinelemeli bir güncelleme olacağını öne sürdü ve şu ana kadar durum böyle görünüyor: Temelde Series 7 ile aynı görünüyor.

Apple Watch Series 8 selefinden ne kadar üstün? İşte yanıtı! İlk ana yeni özellik, Apple’ın kadın sağlığına bağladığı bir sıcaklık sensörüdür. Bu ne zaman yumurtladığınıza dair bir tahminde bulunmak için okumaları kullanır. Gece boyunca kullanılması amaçlanmış, her beş saniyede bir bilek sıcaklığınızı ölçer, böylece vücut sıcaklığınızdan gece geçişlerini görebilirsiniz. Bu herkes için işe yarayacak, ancak kadınlar için döngülerinin neresinde olduklarını göstermeye daha yardımcı olacaktır.

Apple, 12 Eylül Pazartesi günü iOS 16 ve watchOS 9'u piyasaya sürecek

Ayrıca Crash Detection adlı yeni bir güvenlik özelliği de var. Mevcut saatlerin düştüğünüz zamanı algılayabildiği gibi, Series 8 de iki yeni ivmeölçer sayesinde araba kazalarını algılayabilir. Devrilme, önden çarpma, arkadan çarpma ve yandan çarpma dahil olmak üzere dört farklı çarpışma türünü algılamak için Apple Watch‘ta bulunan diğer sensörlerle uyum içinde çalışır.

apple watch

Apple Watch Series 8 selefinden ne kadar üstün? İşte yanıtı

Apple, Series 8’in aynı 18 saatlik pil ömrüne sahip olduğunu söylüyor, ancak size tam şarjla 36 saate kadar verebilecek yeni bir düşük güç modu var. Aktivite takibi ve düşme tespiti gibi birçok temel özelliği korurken, her zaman açık ekran gibi şeyleri de kapatır. Şarj cihazından uzun süre uzak kalacaklarını bilen herkes bu özelliği takdir etmeli. Güncelleme Seri 4’ten itibaren eski saat modellerine de geliyor.

Caviar, Apple Watch 7 için planlarını duyurdu

Apple Watch Series 8, dört alüminyum renkte (gümüş, siyahımsı gece yarısı, altın rengi yıldız ışığı ve kırmızı) ve üç paslanmaz çelik kaplamayla gelecek. Titanyum modelleri Apple Watch Pro için saklanacak gibi görünüyor, haberini muhtemelen bu ara duyarız.

TikTok güvenlik açıkları ile ilgili açıklama yaptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting