TikTok güvenlik açıkları ile ilgili açıklama yaptı

TikTok kullanıcı deneyimini değiştiriyor

TikTok ile alakalı son birkaç gündür ortaya atılan güvenlik ihlali iddiaları, bizzat sosyal medya devi tarafından yalanlanınca kullanıcılar da rahat bir nefes almış oldu.

TikTok güvenlik açıkları ile ilgili açıklama yaptı. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olma yolunda ilerleyen TikTok, her geçen gün popülaritesini arttırmaya devam ediyor.

TikTok hakkında şok eden iddia!

Özellikle rakiplerini etkilemesi ve yeni özelliklerinin diğer sosyal medya devleri tarafından kopyalanması haberleriyle gündeme gelen Çinli şirket, bu defa oldukça can sıkıcı bir iddiayla adından bahsettirdi. Son birkaç gündür pek çok farklı forumda ortaya atılan iddialarda, bir hacker grubu TikTok’u hacklediğini dile getirmiş ve bu durumun kanıtı olarak da platformun sunucu kaynak kodlarını yayınlamıştı.

TikTok kullanıcı deneyimini değiştiriyor

TikTok güvenlik açıkları ile ilgili açıklama yaptı

Kullanıcıların veri güvenliklerinin ihlal edildiği ve özel bilgilerinin sızdırıldığı manasına gelen bu açıklamanın ardından derhal harekete geçen TikTok, yapılan araştırmalar sonucunda ortada iddia edildiği gibi bir güvenlik zafiyetinin bulunmadığını ve üstelik paylaşılan sunucu kaynak kodlarının da TikTok kaynak kodlarıyla hiçbir alakasının olmadığını duyurdu.

TikTok sanal gerçeklik çalışmalarını

Çinli teknoloji devi tarafından gelen bu açıklamayla birlikte derin bir nefes alan TikTok kullanıcıları ise, yine de can sıkıntısıyla geçen birkaç gün yaşamış oldular. Öte yandan iddiaların kaynağında yatan unsurun, bu yılın başlarında Microsoft tarafından keşfedilen ve TikTok tarafından hızlıca ortadan kaldırılan güvenlik açığı olduğu düşünülüyor. Nitekim TikTok, Microsoft tarafından bildirilen güvenlik açığına ilişkin derhal çalışmaya başlamış ve Şubat ayında servis ettiği güncelleme ile birkaç gün içerisinde ilgili sıkıntıyı ortadan kaldırmıştı.

Motorola Edge 30 Ultra özellikleri sızdırıldı