Apple ve Hyundai-Kia Apple Car konusundaki görüşmelerini durdurdu

Apple mixed-reality gözlük için çıkış tarihi tahmini yapıldı

Bloomberg, Apple ile Hyundai / Kia arasındaki olası bir anlaşma hakkında sızan tüm bilgilere rağmen görüşmelerin “son zamanlarda durakladığını” söylüyor.

Kia’nın Georgia fabrikası, şirketlerin bir anlaşma yapması durumunda otonom bir elektrikli araç için olası bir üretim üssü olarak kullanılacaktı. Rapor, projenin son zamanlarda hızlandığını iddia ediyor. Son birkaç gün içinde, Japon Nikkei’nin bir raporu, altı Japon otomobil üreticisinin de proje üzerinde çalışmak için görüşmelerde bulunduğunu belirtti. Projenin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini ise zaman gösterecekti. Apple yorum yapmayı reddetti. Ocak ayında, Kia’da çoğunluk hissesine sahip olan Hyundai, Apple ile görüşmelerde olduğunu söyleyen açıklamadan geri adım attı.

Apple ve Hyundai-Kia Apple Car konusundaki görüşmelerini durdurdu

Reuters’ın bildirdiğine göre, Hyundai yöneticileri süredir bir Apple Car konusunda görüş ayrılıkları yaşamaktaydı. Yöneticiler, Hyundai daha önce “başka markalara otomobil üreten” bir firma olmadığı için, Apple ile bir işbirliği yürütmeye olumsuz bakıyorlardı. Hyundai yöneticilerinin anlaşamadığı bir başka konu ise üretimi hangi firmanın yapacağıydı. Zira, Hyundai, Kia’nın en büyük hissesine sahip. Üretimi Kia mı yoksa Hyundai mi yapacak konusu da netleşememiş ve tartışma haline gelmiştiHer ne kadar proje henüz başlangıç aşamasında olsa da, 3,6 milyar dolar değerinde bir çalışma söz konusu. Ayrıca, 5 yıl gibi uzun bir süreye yayılacağı konuşuluyordu. Apple’ın Tesla Inc., General Motors Co. ve diğer elektrikli araç üreticilerini devralma konusunda ne kadar ciddi olduğu ve kendi ürününü piyasaya sürmek için yerleşik bir üreticiye ihtiyaç duyup duymadığı, sektörün temel sorusu.

SoundCloud hayranların sanatçıları desteklemesine izin verecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir