Elon Musk Starship roketi için kendisine hakaret etti

spacex starship

Dünyanın en büyük girişimcileri arasında yer alan Elon Musk Starship roketi nedeniyle kendisine hakaret etti. Hadi gelin konuyla alakalı bütün detaylara birlikte göz atalım.

Elon Musk Starship roketi konusunda oldukça inatçı. Her ne olursa olsun bu roketi fırlatmak istiyor. Bilmeyenler için kısaca neden böyle bir roket üretildiğini açıklayalım. Musk bu dünyanın bir ömrü olduğunu ve başka bir gezegene geçilmesi gerektiğini düşünüyor. Ayrıca gezegenler arası bir ırk olmamızda bunun büyük önemi olacağını düşünüyor.

Tüm bu nedenlerle yapılmaya çalışılan Starship roketi, ne yazık ki sürekli patlamalara konu oluyor. Geçtiğimiz gün SN9 isimli prototip fırlatıldıktan kısa bir süre sonra infilak etti. Yere çakıldıktan sonra korkunç bir şekilde patladı ve yanındaki diğer prototipe zarar verdi.

Elon Musk aptal olduğunu düşünüyor

Twitter üzerinden bir kullanıcı kendisine neden 3 motoru birden ateşlemediğini sordu. Bunun üzerine Musk aptal olduklarından sadece 2 motor çalıştırdıklarını ifade etti. Gerçekten de Starship roketi 3 motora sahip. Buna rağmen neden sadece 2 motor kullandıkları ise merak konusuydu.

Elon Musk Starship roketi

Musk duruma bir açıklık getirdi. Yumuşak inişler sağlamak istediklerini ve bu nedenle 2 motor kullandıklarını ifade etti. Eğer 3 motor kullansalardı muhtemelen stabil bir şekilde iniş gerçekleşmeyecekti. Bunun farkında olan SpaceX ekibi 2 motor kullanma kararı aldı.

Elon Musk Tesla hakkında uyardı

Starship roketi için 3 farklı motor kullanılsaydı muhtemelen patlama ortaya çıkmayacaktı. Böylece şirket önemli bir zarar etmekten kurtulacaktı. Ancak hedef daha stabil bir iniş olduğu için 2 motor çalıştırıldı. Peki sizce SpaceX ekibi iniş konusunda çok mu takıntılı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir